Polícia obvinila podpaľača z Olšovian
Sobotný požiar rodinného domu v Olšovanoch neďaleko Košíc má na svedomí 36-ročný Ladislav R., ktorý v ňom s manželkou Veronikou a dvojročným synom býval. Vyšetrovateľ ho už aj obvinil z trestných činov poškodzovania cudzej veci a všeobecného ohrozenia.
„Podľa doterajšieho vyšetrovania sa obvinený muž pod vplyvom alkoholu v sobotu (12. augusta) vo večerných hodinách pohádal so svojou manželkou. Po hádke žena aj s dieťaťom z domu odišla. Na to obvinený muž polial podlahu horľavou látkou a zapálil ju,“ opisuje mužove vyčíňanie košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
[ad][/ad]Opitého Ladislava policajti bezprostredne po neuváženom čine zadržali. Ako polícia zdôrazňuje, svojím konaním spôsobil škodu predbežne odhadnutú na 75-tisíc eur a ohrozil aj blízko stojace budovy. V priebehu včerajška ho sudkyňa vzala do väzby. Mužovi hrozí trest tri až osem rokov väzenia.
Odporúčané články
Kolektívne vyjednávanie v U. S. Steel Košice vo štvrtok ukončili vzájomnými podpismi sociálnych partnerov. Súčasťou kolektívnej zmluvy (KZ) pre roky 2026 až 2030 je okrem iného aj zvýšenie mesačnej tarifnej mzdy v priemere o 80 eur.
Mestský podnik Tepelné hospodárstvo Košice (TEHO) začal minútu po polnoci 26. septembra 2025 s postupný nábehom dodávky ústredného kúrenia pre domácnosti, školy, podniky a ďalších svojich odberateľov. Včera o ôsmej hodine ráno sa po 221 dňoch vykurovacia sezóna prerušila, keďže v TEHO vzhľadom na predpoveď počasia pristúpili k prerušeniu dodávok ústredného kúrenia.
Most v areáli Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) v Košiciach po rozsiahlej rekonštrukcii sprevádzkovali. Prepojovací most medzi nemocničným areálom a pracoviskom na Ipeľskej ulici slúžil najmä na transport pacientov z heliportu.