Triedenie BIO odpadu sa už začalo. Všimli ste si hnedé nádoby?
V januári 2023 mesto Košice spoločne so spoločnosťou KOSIT začalo so zberom kuchynského BIO odpadu zo všetkých domácností. Systém zberu kuchynského odpadu sa líši podľa toho, či bývate v rodinnom dome alebo v bytovom dome. Ku kontajneriskám pribudli hnedé nádoby, do ktorých patrí výlučne BIO odpad.

Zber kuchynského BIO odpadu sa začal a ľudia si mohli v okolí kontajnerovísk všimnúť novinku v podobe hnedej nádoby s nápisom, Kuchynský BIO odpad. “Spoločnosť KOSIT tak ukončila rozvoz nádob k bytovým domom, v košických uliciach ich je 1875,” upriamilo pozornosť mesto Košice. Do týchto nádob, ktoré budú v meste vyprádzňované dvakrát týždenne, patrí výlučne BIO odpad z kuchyne. V nádobe sa nemôže nachádzať žiadny plastový obal, sáčok ani čokoľvek iné, čo do nej nepatrí. Biologický rozložiteľný odpad bude totiž zhodnotený na výrobu alternatívnej energie a organického hnojiva.
Tí, ktorí žijú v bytových domoch, tak už môžu triediť BIO odpad. Rozvoz vedierok do rodinných domov však stále pokračuje. V predošlých dňoch boli vedierka rozvezené v Barci a na Kalvárii.
(VT)
Odporúčané články

Košičania aj návštevníci mesta si môžu opäť naplno užívať atmosféru Mestského parku. Od 2. júla vstúpili všetky fontány v parku do letného režimu. Plávajúca fontána, Malá fontána a Potôčik sú opäť v každodennej prevádzke, rovnako ako aj obľúbená Spievajúca fontána, ktorá ponúka bohatý hudobný a svetelný program.

Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) Košice ako prvá na Slovensku zaviedla modernú a mimoriadne šetrnú metódu liečby myómov a adenomyózy pomocou rádiofrekvenčnej ablácie. Gynekologicko–pôrodnícke oddelenie sa vďaka tomu stalo prvým certifikovaným pracoviskom tohto typu nielen na Slovensku, ale aj v rámci krajín V4, a zároveň školiacim centrom pre ďalších odborníkov.

Ako informovalo na sociálnej sieti, práce súvisia s výmenou poškodených káblových vedení verejného osvetlenia.