Litovčania zostávajú vo väzbe
Sudca Okresného súdu Košice I vo štvrtok a v stredu rozhodoval o väzbe štyroch Litovčanov, ktorí ukradli auto a prenasledovala ich polícia.
Eskorta na súd predviedla najprv Rolandasa M. a Mariusa S., včera sa pred sudcu postavili Donatas R. a Andrejus Š.

Na ťahu je Krajský súd
Rozhodovanie bolo vo všetkých prípadoch neverejné. „Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Košice I vyhovel návrhu prokurátora a zobral všetkých štyroch Litovčanov do väzby. Traja podali voči rozhodnutiu o väzbe sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Krajský súd v Košiciach. Proti rozhodnutiu o väzbe nepodal sťažnosť iba obvinený Donatas R.,“ informovala Anna Pančurová, hovorkyňa Krajského súdu.
Prokurátor žiadal o väzobné stíhanie z obavy, že muži by sa mohli ukrývať, a tiež by mohli pokračovať v trestnej činnosti.
[ad][/ad]Naháňačka v uliciach mesta
Muži sú obvinení z prečinu krádeže. Z parkoviska na ulici Kpt. Nálepku mal jeden z nich ukradnúť automobil BMW X5. Na križovatke ulíc Letná a Komenského auto zbadali členovia hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktorí sa ho snažili zastaviť. Vodič na výzvy nereagoval a unikal smerom na Čermeľskú ulicu.
Počas prenasledovania nezvládol riadenie, pri zastávke električiek dostal šmyk a havaroval. Po zrážke začal utekať, no o niekoľko metrov ho chytila ďalšia policajná hliadka.
Polícia mala informácie aj o tom, že vodič má komplicov, ktorí sa viezli v aute Opel Astra. To si všimli pri výjazde z Košíc na Prešov. Opäť sa začala naháňačka, ktorá sa skončila v obci Seniakovce. Z troch ľudí, ktorí v ňom sedeli, okamžite dvoch zadržali, tretí muž utekal cez blízke polia a podarilo sa ho chytiť až v obci Janovík.
[article slug=”dvaja-litovcania-zostavaju-vo-vazbe”][/article]Čítajte aj:
- Zbesilá naháňačka v uliciach mesta
- VIDEO: Krádež auta sa skončila divokou naháňačkou v uliciach Košíc
Odporúčané články
Svetové združenie bývalých politických väzňov kritizuje zrušenie zvýhodneného cestovného pre obete komunizmu a stalinizmu v košickej MHD. Zmeny tarify schválilo mestské zastupiteľstvo vlani v júni, do platnosti vstúpili od začiatku augusta 2025.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) informuje cestujúcich o dočasných zmenách v mestskej hromadnej doprave z dôvodu technickej udalosti. Obmedzenia sa dotýkajú električkových liniek 1, 3 a 9, na ktorých bola v niektorých úsekoch zavedená náhradná autobusová doprava.