Policajný prezident po srdcovom infarkte? Hoax bol šírený účtom “Marian Kotleba”
V piatok 27. januára obletel internet hoax, ktorý šíril facebookový účet “Marián Kotleba”. Malo ísť o šokujúcu informáciu o policajnom prezidentovi Štefanovi Hamranovi.
“Policajný prezident Štefan Hamran má byť po srdcovej príhode hospitalizovaný v jednej z bratislavských nemocníc. Na záležitosť je uvalené prísne informačné embargo,” uviedol profil pod názvom Marian Kotleba. Tento hoax postupne prebrali ďalšie pochybné kanály a šíril sa v prostredí slovenského internetu raketovou rýchlosťou.
K tomuto hoaxu sa dnes 28. januára vyjadril aj samotný policajný prezident a tento hoax vyvrátil vo videu na stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR.
“Policajný prezident neutrpel žiadnu srdcovú príhodu, teší sa dobrému zdraviu a užíva si športovú sobotu,” uviedla polícia. Ako vo videu policajný prezident uviedol, šírenie tohto hoaxu znepokojuje jeho priateľov, známych a rodinných príslušníkov.
Štefan Hamran sa rozhodol vo videu dokázať, že nie je po srdcovom infarkte. Ako to preukázať, sa pýtal lekárov, od ktorých dostal informáciu, že “ten kto je po infarkte, nevie spraviť zhyb na hrazde”. Na videu policajný prezident spravil niekoľko zhybov a poznamenal, že takto nevyzerá človek, ktorý je po srdcovom infarkte.
(ZL)
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje na výluku električiek na rýchlodráhe. Potrvá od soboty 22. novembra do nedele 30. novembra 2025. Dôvodom výluky električkovej dopravy na rýchlodráhe je servisná údržba.
Kybernetický útok na Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky patrí podľa Asociácie kritickej infraštruktúry Slovenskej republiky (AKI) k najvážnejším varovaniam pre štát za posledné roky. Incident spôsobil nasadenie štátnych kybernetických špecialistov z jednotiek CSIRT v rámci Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) a z Národného bezpečnostného úradu (SK-CERT).
Daniel Bombic, známy ako Danny Kollár, ostáva vo väzbe. Ústavný súd SR mu totiž zamietol obe sťažnosti. Bombic, ktorý je obžalovaný z viacerých extrémistických trestných činov, to uviedol na sociálnej sieti Telegram. Ako napísal, z väzby sa už von nedostane.


