Zadarmo v centre už nezaparkujete
Od včerajšieho rána prišli košickí vodiči o posledné miesta, na ktorých ešte mohli v centre mesta zaparkovať zadarmo. Závory sú už aj na parkovisku pri Angels aréne.
Parkovisko siahajúce od brány bývalých Malinovského kasární až po výjazd od Angels arény je parkovacou spoločnosťou EEI zaradené medzi takzvané záchytné parkoviská v tarifnom pásme 4. Patria k nim aj parkovacie plochy pri amfiteátri, pred Bocatiovou knižnicou na Strojárenskej, pred Jumbo centrom alebo na Južnej triede.

Zdržali ich teplári
Podľa harmonogramu malo byť platené parkovanie na Moyzesovej spustené do konca marca. Zdržali to však práce, ktoré tam robili teplári. Včerajškom počnúc zaplatia motoristi za každú začatú hodinu parkovania 0,50 eura. Celodenný lístok stojí dve eurá. Zadarmo sa bude dať parkovať len pri prvom vjazde na dobu kratšiu ako jednu hodinu. Ak parkovisko opustíte a prídete späť, budete už musieť platiť.
Klub rokuje s mestom
Rozčarovaní z povinnosti platiť za parkovanie sú pracovníci firiem sídliacich v administratívnej budove pri Angels aréne, ale aj ľudia z basketbalového klubu, ktorý má halu v prenájme. „Zatiaľ nevieme, ako sa to premietne do návštevnosti športových a kultúrnych podujatí, ktoré sa konajú v hale. Už som oslovil mesto s požiadavkou, aby bolo počas akcií parkovanie pri aréne zdarma, zatiaľ sme však k dohode nedospeli,“ povedal nám manažér basketbalového klubu Good Angels Daniel Jendrichovský.
Odporúčané články
Európsky parlament a členské štáty Európskej únie sa v stredu dohodli na zákaze dovozu všetkého ruského zemného plynu do EÚ najneskôr do jesene 2027. Dohoda predstavuje kompromis medzi členskými štátmi a Parlamentom, ktorý požadoval skoršie zavedenie zákazu.
Invalidná dôchodkyňa Zlatica Labancová sa po smrti manželka a dcéry stará o dve vnúčatá a svoju ďalšiu postihnutú dcéru. Aj napriek problémom urobila všetko preto, aby vnúčatá neskončili v detskom domove. Doposiaľ bývali v unimobunke v zariadení Oáza – nádej pre nový život v Bernátovciach, kde si kúrili drevom.
O zmene nebezpečnej križovatky pri amfiteátri na Festivalovom námestí sa hovorí už dlhé roky. Obyvatelia Košíc si môžu všimnúť obrovské žeriavy na stavbe polyfunkčného objektu, zmenu dopravy je badať na časti Starej spišskej cesty. Práce na zmene križovatky mali podľa magistrátu začať v septembri tohto roka. Prevažnú časť má budovať developer. Mesto sa finančne bude podieľať na prestavbe križovatky spolu s investorom CTR.