Mala u seba 500 balení neoznačených cigariet, chcela nimi zásobiť rodinu
Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Košice vykonávali počas nedele (19. 3.) bežnú kontrolu pred vestibulom železničnej stanice v Košiciach. Pri prehliadke batožiny jednej z cestujúcich našli 500 spotrebiteľských balení cigariet bez slovenskej kontrolnej známky. Informovala o tom hovorkyňa Colného úradu Košice Katarína Daňková.
Žena s dvoma batohmi a veľkou nákupnou taškou neušla pozornosti colníkov a požiadali ju, aby ukázala obsah batožiny. Pod zvyčajným nákupom potravín objavili spotrebiteľské balenia cigariet, avšak bez označenia kontrolnou známkou. Žena cestovala so svojim vnukom, ktorý však o cigaretách nič nevedel. Cigarety údajne kúpila lacnejšie od neznámej osoby v Košiciach, pričom nemala v úmysle ich ďalej predávať, iba nimi zásobiť svojich príbuzných.
Únik na dani
Vyšetrovateľ finančnej správy vzniesol obvinenie pre prečin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru. Únik na spotrebnej dani predstavuje v tomto prípade 1 400 eur.



Zdroj: (SITA, mt, mlu)
Galéria
Odporúčané články
Košický kraj v uplynulom roku zaznamenal nárast návštevnosti, čísla sa priblížili k rekordnému roku 2019. Informovala o tom krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus. Ako ďalej uviedla, úspešne inovovala ponuku pre rodiny s deťmi, prezentovala región v zámorí a pripravila aj pôdu pre rozsiahlu podporu nových projektov v roku 2026, prostredníctvom grantového programu Terra Incognita.
V najväčšom hutníckom podniku na Slovensku, U. S. Steel Košice, bola v pondelok 12. januára 2026 vyhlásená štrajková pohotovosť. Pristúpila k nej Rada odborov OZ KOVO pôsobiaca v spoločnosti po tom, čo ani po ôsmich kolách kolektívneho vyjednávania nedošlo k dohode o novej podnikovej kolektívnej zmluve. Tá predchádzajúca prestala platiť k 31. decembru 2025.
Najvyšší kontrolný úrad v týchto dňoch ukončuje kontroly nakladania s dlhodobým finančným majetkom v 14 mestách a obciach východného Slovenska, ktoré sú akcionármi Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s. Podľa všetkých indícií však majú vyše dva roky už vopred známy výsledok.