Program zápasov Slovenska na MS v hokeji 2023
Športový svet opäť ožíva veľkolepou udalosťou v podobe Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2023. Ak nechcete, aby vám ušiel nejaký hokejový zápas slovenského tímu, vďaka KOŠICE: DNES si to môžete naplánovať. Prinášame vám veľký prehľad termínov zápasov slovenského mužstva. Majstrovstvá sveta budeme pozorne sledovať a všetky informácie nájdete na našom webe KOŠICE: DNES.
V stredu (10. 5.) odcestoval slovenský reprezentačný tím do lotyšskej Rigy, kde už v piatok (12. 5.) o 15:20 hod. odohrá svoj úvodný duel s našim českým susedom. O deň na to (v sobotu 13. 5.) sa zas na druhú stranu ľadovej plochy postaví tím z Lotyšska, ktorý si môžu fanúšikovia vychutnať vo večerných hodinách.
Slovenskí hokejisti absolvovali po včerajšom leteckom presune do Rigy aj prvý tréning na hlavnej ploche v dejisku B-skupiny. Fotografie z tréningu nájdete v galérii.

Káder slovenskej hokejovej reprezentácie pred MS 2023:
Brankári: Samuel Hlavaj, Dominik Riečický, Stanislav Škorvánek
Obrancovia: František Gajdoš, Adam Jánošík, Mário Grman, Michal Ivan, Samuel Kňažko, Patrik Koch, Dávid Mudrák, Mislav Rosandič
Útočníci: Peter Cehlárik, Viliam Čacho, Martin Chromiak, Marek Hrivík, Libor Hudáček, Miloš Kelemen, Andrej Kudrna, Róbert Lantoši, Mário Lunter, Oliver Okuliar, Richard Pánik, Pavol Regenda, Matúš Sukeľ, Alex Tamáši.
Realizačný tím: Miroslav Šatan (generálny manažér), Zuzana Chrenková (manažérka), Craig Ramsay (tréner), Peter Frühauf, Andrej Podkonický, Ján Pardavý (asistenti trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), Igor Andrejkovič (videotréner), Róbert Bereš (kondičný tréner) a ďalší.
(BH)
























Galéria
Odporúčané články
Okrúhle číslo pol milióna vybavených cestujúcich sa na letisku Košice v roku 2023 podarilo dosiahnuť koncom septembra. Vlani to bolo 25. augusta a v tomto roku sa to podarilo ešte o niečo skôr, už 14. augusta. Košické letisko tak potvrdzuje kontinuálny trend výrazného nárastu dopytu po leteckej preprave. Za prvých sedem mesiacov roka vybavilo o 13 % cestujúcich viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Júl 2025 bol najsilnejším mesiacom v histórii letiska s vyše 132-tisíc vybavenými cestujúcimi.
Premiér SR Robert Fico zverejnil verejné stanovisko, v ktorom reaguje na rozhodnutie prezidenta Petra Pellegriniho vetovať zákon o Úrade na ochranu obetí trestných činov a oznamovateľov protispoločenskej činnosti. Zároveň informoval o svojom telefonickom rozhovore s predsedom Európskej rady Antóniom Costom. Vyjadrenie zverejnil na sociálnej sieti Facebook.
V metropole východu vyhlásili v noci z piatka na sobotu prvý kalamitný stupeň v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou.