V Margecanoch vám ponúknu gruľovníky
MARGECANY (TASR) – Najlepšie gruľovníky a iné špeciality obcí Dolného Spiša rozvoňajú v sobotu 18. októbra už od rána celé Margecany. “Margecianske fajnoty” ponúka festival tradičnej gastronómie Spiša v spojení s jeho rázovitým folklórom.
“Centrum obce sa zmení na veľkú kuchyňu. Svoju ‘kuchňu’ a kuchárske umenie predvedú zástupcovia Kojšova, Veľkého Folkmara, Jakloviec, Margecian, Krompách, Sloviniek, Kolinoviec, Kluknavy a baníckej ‘kuchňi’ z Gelnice. Starodávne fajnoty budú môcť návštevníci ochutnávať a za symbolické ceny aj kúpiť,” priblížil podujatie starosta Margecian Igor Petrik.
Kto bude chcieť, môže si svoj zemiakový gruľovník sám upiecť. Kuchárske tímy budú súťažiť o titul “najfajnejša kuchňa”, stačí mať najkrajšie vyzdobený stánok, najchutnejšie jedlo a najmilšiu obsluhu.
Odporúčané články
V marci sa začne s výstavbou okružnej križovatky Kostolianska cesta – Národná trieda – Podhradová. Košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) už podpísal zmluvu s víťazom verejného obstarávania, ktorým je spoločnosť Eurovia SK.
Vo Východoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb v Košiciach bolo uvedené do prevádzky prvé plnohodnotné pracovisko kardio MR vo východoslovenskom regióne. Východoslovenský kardioústav tak prináša komplexnú magnetickú rezonanciu srdca pre dospelých aj detských pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami, čím sa zásadne zlepšuje dostup nosť špecializovanej diagnostiky na východnom Slovensku.
Mesto Košice opravilo na svojich komunikáciách za uplynulý mesiac 300 m2 výtlkov, ktoré v doterajšom priebehu zimy vznikli kvôli výkyvom počasia. Na zlepšenie stavu komunikácií sa použilo 17 ton náhradnej asfaltovej zmesi Canader, ktorá sa používa na odstraňovanie havarijných stavov využíva najmä počas zimného obdobia.