Megarazia aj v Košiciach
V piatok ráno spustili doteraz najväčšiu akciu finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry.
Nasadených bolo stovky príslušníkov NAKA a ostatných zložiek polície v Košickom, Prešovskom, Banskobystrickom a Bratislavskom kraji.
„Cieľom je zadokumentovať závažnú ekonomickú trestnú činnosť,“ informovala na svojom facebookovom profile polícia.
Policajti v rámci akcie Shark robili prehliadky v sídlach viacerých firieim a zatýkali podozrivých aj v meste Košice.
[ad][/ad]Denník Plus jeden deň napísal, že polícia zadržala celkovo 59 osôb, väčšinou z Košíc. Základňou pre veľké množstvo zhabaných dokumentov sa stali priestory Národnej kriminálnej agentúry na Rastislavovej ulici.
Polícia bude o prípade informovať dnes.
Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Rada partnerstva Košického kraja v piatok schválila ďalší balík investícií z európskych zdrojov v aktuálnom programovom období 2021 – 2027. Ráta s podporou 5,3 milióna eur pre 15 projektov, ktoré prinesú modernejšie školy, bezpečnejšie cesty aj zelenšie obce. Informoval o tom Košický samosprávny kraj (KSK).
Nájsť večer voľné parkovacie miesto na košickom sídlisku Ťahanovce je pre mnohých vodičov každodenný problém. Po návrate z práce často krúžia po sídlisku niekoľko minút, kým sa im podarí zaparkovať. Niektorí nakoniec zastavia aj na miestach, ktoré na parkovanie pôvodne ani neboli určené.