Priechod končí na parkovisku
Priechod na čerstvo zrekonštruovanej Komenského ulici končí na dvoch parkovacích miestach. Mesto tvrdí, že to dá opraviť.
Na problém upozornil jeden z čitateľov denníka KOŠICE:DNES. Medzi chodníkom a priechodom pri budove Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti sú namiesto prístupového chodníka dve parkovacie miesta.
„Ako sa na neho majú dostať rodičia s kočíkmi, vozičkári, seniori alebo ľudia tlačiaci bicykel?“ pýta sa čitateľ.
[ad][/ad]Priechod vyznačili pri modernizácii električkových tratí. Jedno z dvoch parkovacích miest je dopravnou značkou „RESERVÉ“ vyhradené pre vodiča s ťažkým zdravotným postihnutím.
V krátkom čase
Včera na blízkom stĺpe visel oznam zhotoviteľskej firmy Eurovia SK, ktorým žiada vodičov, aby na nich neparkovali „z dôvodu realizácie vodorovného dopravného značenia“. Vodiči to nerešpektujú.
[article slug=”desiatky-parkovacich-miest-vyhradili-neopravnene”][/article]„Tento priechod je nový. Dopravná značka, ktorá umožňovala parkovať na spomínanom mieste konkrétnemu vozidlu, bude v krátkom čase po dohode s majiteľom auta presunutá na iné miesto,“ povedala hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová. Odstránené bude aj vodorovné dopravné značenie namaľované na ceste pre obidve parkovacie miesta.
Odporúčané články
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Návštevníci verejného cintorína sa počas sviatkov Všetkých svätých a Dušičiek môžu tešiť na nové estetické úpravy, ktoré toto najväčšie pietne miesto na Slovensku dôstojne obohatili.
S príchodom vykurovacej sezóny rastie aj počet požiarov v bytových a rodinných domoch, ako ukazujú štatistiky Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Príčinou je častokrát nepozornosť alebo nedostatočná údržba vykurovacích zariadení, čo v dôsledku vedie k vzniku požiarov s rizikom pre životy a majetok.