Fontánu znamení opäť obývajú jej tradiční rybí obyvatelia (FOTO)
Jedna z najobľúbenejších fontán v Košiciach – Fontána znamení, sa stala opäť bydliskom tradičných rybích obyvateľov. Sú nimi kapríky koi, ktoré sú s touto fontánou spájané už niekoľko desiatok rokov.

Leto sa v Košiciach už naplno začalo – otvorili sa kúpaliská, počasie je v týchto dňoch relatívne teplé a bude ešte viac, znovu otvorené kúpaliská sa tešia prvým návštevníkom a centrum mesta sa pomaly, ale isto zaľudňuje. Čo by to však bolo za leto, keby sa deti nepristavili pri jednej z najobľúbenejších fontán na Hlavnej, kde sa môžu vyfotiť pri svojom znamení, vyšantiť sa pri striekajúcej fontáne a pokochať sa pohľadom na plávajúce rybičky?
Oddnes (25. 6.) budú Fontánu znamení opäť obývať jej tradiční rybí obyvatelia kapry koi. Okoloidúci či deti sa tak budú môcť pozerať na kaprov až do vypustenia a zazimovania fontány.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Košické kultúrne leto začína! Bohatý program na najbližšie dni
Galéria
Kapríkov nekŕmte!
Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že malou omrvinkou od chleba kapríkom nič nespôsobíte, opak je pravdou. ,,Prosíme, aby ste im nehádzali do vody chlieb, omrvinky a zvyšky jedál. Môžete nimi rybkám uškodiť,” uvádza Správa mestskej zelene v Košiciach (SMsZ) na svojej sociálnej sieti.
Kapríci dostávajú fantastickú starostlivosť od zamestnancov SMsZ, ktorí ich kŕmia špeciálnym krmivom pre ne určených.




JL
Odporúčané články

Najmodernejšia multimediálna fontána na Slovensku má za sebou úspešné hudobné kino venované kapele Imagine Dragons. V sobotu 19.7.2025 predstavila tvorbu hudobníkov z Las Vegas.

Košický kraj a priľahlé regióny zažijú aj tento týždeň rozsiahle odstávky elektrickej energie. Východoslovenská distribučná (VSD) pokračuje v plánovanej údržbe a rekonštrukcii distribučnej siete. Dotknutých bude viac než 20 lokalít, pričom najväčší zásah čaká Spišské Tomášovce, Košice – Sever a Smižany.

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.