BRUTÁLNY ČIN: Dvojročné dieťa mal hodiť o zem a postúpať mu po hlave!
Košická polícia v týchto dňoch ozrejmila bližšie okolnosti brutálneho útoku na maloleté dieťa, ktorého sa dopustil dospelý muž ešte na prelome mesiaca február a marec.
V presne nezistenom čase, medzi 20. februárom a 4. marcom tohto roku, došlo v záhradkárskej lokalite na Jarmočnej ulici v Košiciach k mimoriadne brutálnemu fyzickému útoku. Vtedy 18-ročný mladík mal podľa výsledkov vyšetrovania v jednej z chát fyzicky napadnúť maloletú osobu (vtedy 2 r.), a to tak, že dieťa mal hodiť o zem a potom mu ešte po hlave stúpať nohou, čím dieťaťu spôsobil zranenia, ktorým počas hospitalizácie v jednej z košických nemocníc podľahlo.
Hrozí mu až 12 rokov
Ešte v marci vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru vtedy 18-ročného mladíka obvinil zo zločinu zabitia. Vzhľadom na závažnosť skutku, keďže obvinený úmyselne spôsobil ťažkú ujmu na zdraví inému, a navyše chránenej osobe – dieťaťu, vec následne opatrením prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý vyšetrovanie tohto skutku ukončil návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na deväť až 12 rokov.
Samospráva reaguje
Košickí južania už pred voľbami upozorňovali na zvýšenú kriminalitu v tejto oblasti. “Určite budeme pokračovať v zabezpečovaní bezpečnosti v našej mestskej časti aj naďalej a ešte intenzívnejšie. Aktuálne sa plánujeme zapojiť aj do projektu miestnych občianskych poriadkových služieb, ktoré pomôžu polícii a zintenzívnia ochranu,” povedala pre KOŠICE: DNES Anna Súkeníková, starostka mestskej časti Kosice-Juh.
Zdroj: TS KR PZ v Košiciach
Odporúčané články
Metropola východu od stredy premiérovo hostí účastníkov konferencie Šport a spoločnosť. Zástupcovia športovej sféry, štátnej správy, samospráv a ďalší hostia na nej diskutujú o víziách, podnetoch a budúcom smerovaní športu na Slovensku.
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje na výluku električiek na rýchlodráhe. Potrvá od soboty 22. novembra do nedele 30. novembra 2025. Dôvodom výluky električkovej dopravy na rýchlodráhe je servisná údržba.
Dobrovoľnícke podujatie „Príbehy evanjelického cintorína – ožívajúca záhrada pamäte“ bolo zaradené medzi tri najinšpiratívnejšie podujatia Slovenska za rok 2024.

