Na Korfu vypukli požiare! Rezort preveruje bezpečnosť slovenských občanov (VIDEO)
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí zatiaľ nedisponuje informáciami o zraneniach či úmrtiach slovenských občanov, ktorí sa momentálne nachádzajú na gréckom ostrove Korfu. Tu počas víkendu vypukli požiare vo viacerých oblastiach.

Rezort zároveň tvrdí, že približne 15 klientov jednej slovenskej cestovnej kancelárie sa podarilo evakuovať do bezpečia.
So zástupcami cestovných kancelárií je v kontakte aj Veľvyslanectvo SR v Aténach. „Situáciu naďalej pozorne sledujeme a preverujeme informácie aj s ďalšími agentúrami, cez ktoré slovenskí občania cestovali na Korfu. Situácia je tam nateraz menej kritická ako na ostrove Rodos. Horí tam oblasť horského masívu a hasičom sa v ranných hodinách podarilo požiar lokalizovať,” informoval hovorca ministerstva Matúš Dávid v tlačovej správe.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Po náraze do stromu zahynul 67-ročný vodič
Rezort zahraničných vecí ďalej uviedol, že z pláže Nissaki na ostrove Korfu pomocou člnov pobrežnej stráže a súkromných lodí evakuovali takmer 60 osôb.
Ministerstvo zahraničných vecí zároveň odporúča dovolenkárom kontaktovať cestovné kancelárie a ich delegátov nachádzajúcich sa na ostrove Korfu s cieľom informovať sa o možnostiach ich prípadného bezpečného návratu domov.
Aktuálna situácia v Grécku ↓
Zdroj: (SITA, vr)
Odporúčané články

Generálny prokurátor Maroš Žilinak zamietol návrh Davida Lindtnera, obhajcu obvineného Daniela Bombica, na zrušenie obvinenia jeho klienta podľa paragrafu 363 Trestného poriadku. Informáciu denníka Sme pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

Ako ozrejmil predseda výkonnej rady Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo (SAAVŠ) Robert Redhammer, SAAVŠ je plnohodnotným členom prestížnej Európskej asociácie pre zabezpečovanie kvality vo vysokoškolskom vzdelávaní – ENQA. Študentstvo si vďaka tomu môže užívať všetky výhody.

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.