Zrušený bazár vyšetrujú ako spreneveru
Po obchodnej inšpekcii sa zatvorenou obchodnou prevádzkou na Vojvodskej ulici v Košiciach zaoberá aj polícia. Konať začala po podnete štyroch osôb, ktorí v bazári a servise športových potrieb prišli o svoj majetok. O prípade sme podrobnejšie písali včera.
Obvodné oddelenie v mestskej časti Juh začalo trestné stíhanie v marci na základe trestného oznámenia zákazníka, ktorý firme Bazár – Servis Centrum odovzdal rôzne cyklodiely s tým, že mu ich v predajni skompletizujú do funkčného dvojbicykla.
Polícia zatiaľ nikoho neobvinila, ale vyšetrovanie smeruje ku konateľovi spoločnosti Stanislavovi Škerlíkovi. „Konateľ poškodenému bicykel nezhotovil, komponenty nevrátil, čím mu vznikla škoda 800 eur,“ opísala skutok hovorkyňa košickej polície Jana Mésarová.
Začiatkom mája polícia s týmto trestným konaním spojila ďalšie tri prípady, ktoré predtým pre nižšiu výšku škody samostatne riešila ako priestupky. Zákazníci prišli o tovar spolu za 370 eur.
Poškodených je ale určite viac ako tých, o ktorých vie polícia. Patrí k nim Eva Kertisová, ktorá do servisu na opravu defektu ešte v júli odniesla bicykel jedenásťročného syna. „Kúpili sme mu ho spolu s babkou za vysvedčenie. Neviem, ako mu mám vysvetliť, že niekto okradol dieťa,“ hovorí. Podnety ďalších troch spotrebiteľov eviduje košický inšpektorát Slovenskej obchodnej inšpekcie. Vybaviť ich ale nevie, lebo konateľ firmy nepreberá predvolanie. Neúspešne ho v mieste trvalého pobytu hľadala aj polícia.
Bazár majiteľ zavrel ešte v lete, potom viseli na dverách niekoľko mesiacov oznamy, že dôvodom je inventúra alebo technické príčiny. Neskôr odviezol všetok tovar na neznáme miesto.
Foto: rok
Odporúčané články
Ako prepravca informoval na sociálnej sieti, od soboty 13. decembra prestane autobusová linka 34 zachádzať na zastávku OC Optima – dolný vstup.
Dobrovoľnícke podujatie „Príbehy evanjelického cintorína – ožívajúca záhrada pamäte“ bolo zaradené medzi tri najinšpiratívnejšie podujatia Slovenska za rok 2024.
V meste už cítiť sviatočnú atmosféru nielen na trhoch pri vysvietenom stromčeku, ale atmosféru dopĺňa aj výzdoba Hlavnej ulice. Z našej prvej vianočnej ankety vysvitlo, že Košičania sú štedrí a plánujú minúť na dary pre príbuzných pomerne vysoké čiastky. Preto sme sa v ďalšej ankete pýtali, či už majú pripravené vianočné darčeky, alebo ich kupujú na poslednú chvíľu.