FOTO: Takto ste ho ešte NEVIDELI! ZNÁMY POLITIK v AUTOBUSE!
Slovenskí politici vedia z času na čas poriadne prekvapiť. Platí to aj o o známom politickom lídrovi, ktorého sa nám podarilo pristihnúť v skutočne nevšednej chvíli.
PRACOVNÝ VÝJAZD V KOŠICKOM SAMOSPRÁVNOM KRAJI
Portál KOŠICE: DNES ako prvý informoval, že líder Hlas-SD, Peter Pellegrini, je spoločne so svojimi straníckymi kolegami na regionálnom výjazde na východe Slovenska. Putovanie po Košickom samosprávnom kraji (KSK) začali už včera (27. 7. 2023) v obci Poráč. Experti Hlasu Michal Kaliňák, Lucia Kurilovská a Richard Raši tam diskutovali o rozvoji cestovného ruchu, ale najmä o zvýšení bezpečnosti či zavedení poriadkovej služby.
Galéria
Nezaháľa však ani samotný predseda strany, ktorého sa nám podarilo odchytiť v situácii, ktorá prekvapí viacero jeho priaznivcov. Kto by čakal, že pracovný výjazd absolvuje v limuzíne, je na omyle. Na záberoch, ktoré má KOŠICE: DNES k dispozícii, je totiž jasne vidieť, ako Pellegrini nastupuje do autobusu, z ktorého následne vystúpil pred závodom spoločnosti Rošero – jedného z najinovatívnejších podnikov regiónu. Autobus, v ktorom predseda strany sedel, bol totiž známym prototypom vodíkového autobusu, ktorý je jedným z produktov spomínanej spoločnosti.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: HLAS chce riešiť BEZPEČNOSŤ v regióne: LEPŠÍ kamerový systém a PORIADKOVÉ SLUŽBY
Vodíkový autobus bol slávnostne uvedený do prevádzky v auguste 2021. Tento moderný výdobytok techniky si následne všimli aj župani Košického a Prešovského samosprávneho kraja, ktorí prejavili vážny záujem o zavedenie týchto autobusov do autobusovej dopravy na východnom Slovensku. Dokonca sa o tomto autobuse hovorilo aj na svetovej výstave EXPO Dubaj 2020.
Niet sa preto čo čudovať, že rovnako veľký záujem o danú technológiu prejavil aj samotný Pellegrini, ktorý je známy svojím pozitívnym vzťahom k inováciám a ktorý bol v minulosti počas svojho pôsobenia vo vláde digitálnym lídrom.












Odporúčané články
Predseda vlády SR Robert Fico si nevie predstaviť, že by Slovensku rozkazovala nejaká medzinárodná organizácia o tom, koľko máme mať pohlaví, kto sa môže ženiť, kto nie. Uviedol to počas brífingu v Poprade pred miestnou nemocnicou v reakcii na informáciu, podľa ktorej Európska komisia zvažuje „infringement” proti Slovenskej republike v súvislosti s novelizáciu ústavy.
V súvislosti s problematikou krádeží by mal platiť princíp „trikrát a dosť“. Rozhodla o tom dnes vláda, keď odobrila návrh novely Trestného zákona z dielne ministerstva spravodlivosti. Zároveň kabinet schválil aj návrh, aby sa novela prijala v skrátenom legislatívnom konaní.
Ministerstvo kultúry pripravuje zákon o štátnom jazyku. V relácii spravodajskej televízie TA3 to uviedol generálny tajomník služobného úradu Ministerstva kultúry (MK) SR Lukáš Machala. Ozrejmil, že počas prvých dvoch rokov vlády sa v rezorte kultúry venovali najmä legislatívnej činnosti a „menej populárnym“ krokom z programového vyhlásenia vlády.


