Na Terase našli napodobeninu bomby
Pyrotechnik musel dnes dopoludnia zasahovať na Triede SNP neďaleko trhoviska na Luníku II, kde v kríkoch mali objaviť podozrivý predmet o dĺžke približne 50 centimetrov a priemere asi 20 až 30 cm. Polícia preto páskami ohradila priestor a taktiež bola z tohto úseku doprava, čím vznikali zápchy už od amfiteátra.
Približne po 70 minútach pyrotechnik predmet odniesol do automobilu.
„Privolaná policajná hliadka zabezpečila miesto nálezu až do príchodu privolaného pyrotechnika KR PZ Košice. Podľa prvotných informácií by mohlo ísť o pancerfaust, teda delostreleckú mínu z povojnového obdobia. Pyrotechnik neznámy predmet prevzal na mieste na ďalšie skúmanie. Po dôkladnej obhliadke policajný pyrotechnik zistil, že nejde o muníciu, ale o bližšie nešpecifikovaný kovový predmet, ktorý svojím vonkajším tvarom pripomína muníciu z obdobia 2. svetovej vojny,“ informovala policajná hovorkyňa Janá Mésarová.
Udalosť sa zaobišla bez evakuácie obyvateľov, bez zranení.
(HKL)
foto: Iveta Vaculová
Odporúčané články
V košickej mestskej hromadnej doprave dôjde od nedele 8. marca k dočasným zmenám. Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje cestujúcich, že úpravy trás sa dotknú viacerých autobusových liniek pre pokračujúce práce na Rastislavovej ulici.
V obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zasahovali v utorok ráno hasiči pri požiari expedičného skladu. Oheň bol podľa informácií ohlásený krátko po 5:30.
Mesto Košice, v spolupráci s Visit Košice a Creative Industry Košice, vyhlásilo začiatkom marca grantovú výzvu na rok 2026. V rámci nej sú otvorené dva programy.