Narušili budovu Ústavného súdu SR
Kancelária Ústavného súdu Slovenskej republiky (ÚS SR) informovala, že uplynulú noc bol narušený vchod do budovy na Hlavnej 110.
“V noci z 2. na 3. decembra 2016 došlo k narušeniu objektu ÚS SR. Bol poškodený vchod z Hlavnej ulice č. 110. Vďaka rýchlej reakcii a profesionálnemu prístupu príslušníkov Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, ako aj príslušníkov Polície Slovenskej republiky bolo ďalším škodám na majetku a prípadnému vniknutiu neoprávnenej osoby do objektu ÚS SR zabránené. Prípad je aktuálne v štádiu vyšetrovania Policajným zborom Slovenskej republiky,” informoval Ústavný súd SR.
(SUL)
Ilustračné foto: veja
Odporúčané články
Kamil Šaško navštívil Detskú fakultnú nemocnicu Košice, kde sa oboznámil s aktuálnym stavom stavebných úprav pripravovaného pracoviska magnetickej rezonancie pre detských pacientov. Počas návštevy absolvoval prehliadku priestorov budúceho pracoviska a s vedením nemocnice rokoval aj o ďalších investičných projektoch, ktoré majú podporiť rozvoj pediatrickej zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku.
Prípravy na spustenie výroby v novom závode automobilky Volvo pri Košiciach vstupujú do záverečnej fázy. Spoločnosť potvrdila, že skúšobná prevádzka by sa mala začať približne v polovici tohto roka. V areáli s rozlohou viac ako 300-tisíc metrov štvorcových aktuálne dokončujú stavebné práce a prebieha intenzívna inštalácia technológií.
Košice sú krásne historické mesto s jedinečnou atmosférou, no v posledných rokoch čoraz viac zápasia s problémom, ktorý mnohých obyvateľov každý deň obťažuje čoraz viac – reklamným smogom. Pri vjazdoch do mesta, na hlavných ťahoch, ale aj v obytných zónach pribúdajú billboardy, reklamné tabule, bannery či rôzne improvizované reklamné konštrukcie. Mnohé z nich sú staré, poškodené alebo esteticky nevhodné. Niektoré sú dokonca umiestnené bez povolenia o čom aj náš portál KOŠICE: DNES v minulosti informoval.