Vianočnú kapustnicu dostali bezdomovci v predstihu
V útočisku pre ľudí v krajnej núdzi a bez domova, Oáze-Nádej pre lepší život v Bernátovciach, už dnes popoludní rozvoniavala vianočná kapustnica.
„Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli nielen pripraviť našim klientom pohostenie, ale aj poďakovať tým, ktorí nám celý rok pomáhali. Ľuďom, ktorí prišli o všetko aj touto pomocou prinášame nádej, že môžu dosiahnuť lepší život,“ povedal riaditeľ Oázy a farár Peter Gombita.
[ad][/ad]Po kultúrnom programe, ktorý zabezpečila hudobná skupina zložená z klientov Oázy, im vianočnú kapustnicu podávali primátor Richard Raši a viceprimátorka Renáta Lenártová.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Mesto Košice pokračuje v projekte obnovy národnej kultúrnej pamiatky – súboru kalvárskych kaplniek v Košiciach aj s blízkym areálom. V uplynulých mesiacoch sa uskutočnili všetky prípravné práce týkajúce sa získania a realizácie viacerých odborných posudkov, sondáží a archeologického, reštaurátorskeho aj architektonicko-historického výskumu, ktoré boli podmienkou Krajského pamiatkového úradu (KPÚ) pre štartom ich komplexnej obnovy.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Mesto ponúka svojim dlžníkom zbaviť sa dlhov, pričom do konca roka okrem dlžnej sumy zaplatia pokutu iba 5 eur. V priebehu tohto roka prišlo s viacerými zmenami týkajúcimi sa daní a miestnych poplatkov. V uplynulých mesiacoch začalo s využívaním moderných technológií, smart riešení a automatizovaným prístupom k databázam z Registra fyzických osôb, ktoré doposiaľ nemalo k dispozícii. Tieto nástroje mu umožnili efektívnejšie identifikovať obyvateľov, ktorí si neplnili svoju povinnosť a vyhýbali sa plateniu miestnych daní a poplatkov.