Chodci na Továrenskej už neriskujú
Chodci, ktorí smerujú z autobusovej zastávky Mlynská bašta k Jumbo centru, sa už nemusia obávať, že môžu ľahko skončiť pod kolesami auta alebo autobusu. Niekoľko plechových dielcov oplotenia stavby totiž vymenili za bezpečnejšie z drôteného pletiva.
Na nebezpečný priechod sme upozornili ešte v polovici júla. Oplotenie stavby projektu Mlynská bašta na rohu Továrenskej a Štefánikovej znemožňovalo chodcom včas vidieť autá idúce po Továrenskej. Rovnako ani vodiči nevideli, či sa k priechodu blížia zo zastávky MHD nejakí chodci.
Nemali vhodné časti plota
Pre vodičov sa na Továrenskej bezprostredne po našich otázkach objavila značka upozorňujúca na blízky priechod pre chodcov. Situácia sa zlepšila aj po tom, čo stavbári uvoľnili dovtedy zabratý jazdný pruh. Nebezpečenstvo pre chodcov však trvalo ďalej. Im by pomohlo nahradenie nepriehľadných dielcov oplotenia inými z drôteného pletiva. „Požiadavka je u dodávateľa zadaná už dlhšie, ale vzhľadom na množstvo realizovaných stavieb v košickom regióne je v súčasnosti veľký problém zabezpečiť oplotenie akéhokoľvek typu, nielen pletivové,“ odpovedala nám začiatkom septembra Alexandra Poliaková, hovorkyňa spoločnosti Cresco Group, ktorá je investorom projektu Mlynská bašta.
Vytrvalosť pomohla
Neúnavné upozorňovanie na problém nakoniec prinieslo svoje ovocie. Začiatkom tohto týždňa boli kritické dielce oplotenia vymenené za oveľa bezpečnejšie z drôteného pletiva. Chodci aj vodiči majú konečne dostatočný prehľad o situácii v blízkosti križovatky. „Mrzí nás, že vyriešenie trvalo dlhšie, ako sme predpokladali. Nahradenia dielcov sme sa u dodávateľa neustále dožadovali. Sme radi, že je križovatka pri našej stavbe už bezpečnejšia,“ vyjadrila sa k riešeniu
A. Poliaková.
Odporúčané články
Slovenské pamiatky a ikonické budovy v stredu 20. novembra nasvietia namodro. Pripoja sa tak k iniciatíve UNICEF pri príležitosti osláv Svetového dňa detí. Ako informuje Michal Biznár z UNICEF, cieľom iniciatívy, ku ktorej sa slovenské pamiatky a budovy pripoja po druhýkrát, je pripomenúť záväzok chrániť práva každého dieťaťa.
V Košiciach v pondelok 18. novembra zahorela Slovenská kultúrna pochodeň. Išlo o druhé mesto, ktoré v rámci svojej púte navštívila. Predtým bola v Humennom, štafetový protest pokračuje v utorok v Prešove.
Na Verejnom cintoríne v Košiciach prebehla obnova centrálneho kríža, ktorý sa od svojho postavenia v roku 1898 stal významným symbolom viery, nádeje a večnosti.