ŠIMEČKA ODSÚDIL BITKU dvoch politikov: Je to HANBA a cielená PROVOKÁCIA!
Vzájomná potýčka bývalého premiéra Igora Matoviča s bývalým ministrom vnútra Robertom Kaliňákom je dno slovenskej politiky. Skonštatoval to šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka s tým, že toto nie je politická kultúra, ktorú chceme na Slovensku vidieť.
„Hanba. Presne takto to nemá vyzerať. Cielená provokácia, vulgarizmy, kopance aj úder do tváre,“ uviedol Šimečka. Zároveň označil predstaviteľov strany Smer-SD za pokrytcov. „Tú nešťastnú tlačovku zvolali k migrácii, pritom, keď mali možnosť riešiť ju, náročky neotvorili parlamentnú schôdzu. Riadia sa heslom: čím horšie (pre krajinu), tým lepšie (pre nich),“ zdôraznil Šimečka. Doplnil, že Slovensko potrebuje novú politickú kultúru.
Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič dnes (13. 9.) narušil tlačovku strany Smer-SD k nelegálnej migrácii. Na miesto tlačovej konferencie pred úrad vlády doviezol auto s ampliónmi a strane prostredníctvom nich vyčítal, že zaviedla tlačivá na legalizovanie dočasného pobytu nelegálnych migrantov. Členovia strany sa snažili jeho vystúpenie prekaziť, pričom došlo aj k fyzickým potýčkam.
Matovič členov Smeru opakovane označil za mafiánov a bastardov a uviedol, že sú zodpovední za smrť Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ako aj za problémy s nelegálnou migráciou. Niektorí predstavitelia Smeru sa snažili amplióny odpojiť. „Choď do prdele, zlodej,“ reagoval Matovič, keď mu chcel zobrať exminister vnútra Kaliňák mikrofón. „Choď do prdele, Kaliňák,“ vyhlásil, pričom došlo aj k vzájomnej fyzickej konfrontácii.
Zdroj: SITA (sa)
Odporúčané články
Generálny prokurátor Maroš Žilinka opätovne kritizuje zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov (ÚOO). Názov nového návrhu zákona podľa neho nezodpovedá obsahu činnosti Úradu na ochranu obetí trestných činov a oznamovateľov protispoločenskej činnosti.
„Liberálny majdan v roku 89 nám zobral národnú suverenitu aj sociálne istoty. Spravili z nás otrokov vo vlastnej krajine a dnes nás ešte aj ženú do vojny. A ešte aj ohlupujú nevzdelanú mládež, aby šírila vulgárnu nenávisť a neoliberálny dogmatizmus. Však život ich naučí,“ napísal v sprievodnom statuse k videu.
Ministerstvo kultúry pripravuje zákon o štátnom jazyku. V relácii spravodajskej televízie TA3 to uviedol generálny tajomník služobného úradu Ministerstva kultúry (MK) SR Lukáš Machala. Ozrejmil, že počas prvých dvoch rokov vlády sa v rezorte kultúry venovali najmä legislatívnej činnosti a „menej populárnym“ krokom z programového vyhlásenia vlády.


