Street Food Festival sa vracia pred Kino Úsmev
Po úspešnom prvom festivale venovanom pouličnému jedlu prichádza jeho druhé, jarné vydanie. Fanúšikovia dobrého jedla si budú opäť môcť vychutnať pochúťky z rôznych kútov sveta v podaní pouličných predajcov zo Slovenska, Poľska a Česka.
Na svoje si prídu milovníci sladkého aj slaného, mäsitého aj vegetariánskeho, tradičného či exotického jedla. Nebude chýbať hlavné symboly pouličného stravovania, teda burgre, belgické hranolky, hot dogy, ale tešiť sa môžete aj na tibetské pirôžky, japonské polievky, mexickú kuchyňa, falafel, koftu, vafle, zapiekanki a mnoho ďalšieho.

Pre najambicióznejších návštevníkov sú pripravené aj dve súťaže. Jedna v jedení burgrov a druhá v jedení hot dogov. Tých, ktorí váhajú, môže presvedčiť výhra, ktorou je auto s plnou nádržou na jeden víkend.
Smäd návštevníkov uhasia remeselné pivá či limonády od lokálnych výrobcov ako Opre či Padre Craft Brews. Padre spolu s pivovarom Hostinec dokonca chystajú pivný špeciál vyrobený len pre príležitosť festivalu!
Street Food Festival však nie je len o jedle a pití. Súbežne s festivalom bude Kino Úsmev premietať najnovšie filmy slovenskej a svetovej produkcie a v areáli festivalu budú hrať celé tri dni rôzni DJi. Košice Street Food Festival je teda okrem skvelého jedla spojený s neopakovateľnou atmosférou, ktorú tentokrát posilní neskoroaprílová predzvesť leta.

Košice Street Food Festival naštartoval aj úspešnú spoluprácu s letiskom a spoločnosťou LOT, pričom návštevníci cestujúci z Poľska majú do Košíc počas festivalových dní zlacnené letenky.
Odporúčané články
Absolútnou víťazkou ankety Športová osobnosť Košíc za rok 2025 sa stala Zuzana Paňková.
Mesto Košice má veľkú príležitosť získať prestížne ocenenie Stavba roka 2025. Na cenu verejnosti v tejto súťaži sú nominované dve moderné košické športoviská. Najmodernejší plavecký komplex na Slovensku – Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice vznikol za takmer 20 miliónov eur z bývalej Mestskej krytej plavárne.
Spoločnosť Ryanair včera slávnostným prvým letom otvorila nové priame letecké spojenie z Košíc do španielskej Malagy. Spojenie bude prevádzkované celoročne dvakrát týždenne, vždy vo štvrtok a pondelok.
