Mrazivý Trojkráľový beh športovcov neodradil
Ani mínus dvadsať stupňov neodradilo zúčastnených od prvého behu tohto roka. Zaregistrovaných bolo približne 800 športovcov, no kvôli počasiu sa ich zúčastnilo o niečo menej. Našli sa aj otužilí bežci, ktorý si mrazivý beh vychutnali v krátkom tričku a kraťasoch. Pocitovo bolo v piatok okolo mínus 25 stupňov, no športovci ich hravo prekonali pohybom. Na prvom mieste sa umiestnil Tomáš Mušinský s časom 16 minút 58 sekúnd. Medzi ženami vyhrala Marína Kissová, ktorá 5100 metrov odbehla za dvadsať minút. Trojkráľovým behom sa zároveň skončil rok, v ktorom Košice hájili titul Európskeho mesta športu. Košice tak odovzdali štafetu Banskej Bystrici, ktorá sa stane ďalším Európskym mestom športu. Viac v našej fotogalérii.
Odporúčané články
Ako informovalo na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, nehoda sa stala v ranných hodinách, v smere na Furču. Vodič autobusu linky 55 dostal na namrznutej vozovke šmyk, následne prešiel do protismeru a napokon zišiel dole svahom.
Prvá tradičná Mikulášska jazda sa uskutočnila v sobotu 6. decembra. Naša redakcia bola pri tom a zisťovala, ako sa Mikuláš dostal zo severného pólu až do Košíc, aby mohol poslušným deťom priniesť sladkosti.
Od spustenia košického obchvatu ho využilo približne pol milióna vozidiel. Z veľkej časti išlo o nákladnú dopravu. Informovali o tom z mediálnej komunikácie Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS). Po približne dvoch mesiacoch od otvorenia nového, 14-kilometrového úseku pri Košiciach sa podľa NDS poradilo dostať z metropoly východu 90 percent tranzitnej nákladnej dopravy. Denne cezeň prejdú približne tri tisícky ťažkých nákladných vozidiel.