Autoškola pre začínajúcich pilotov
Náš čitateľ Milan Balog nás upozornil na krúžiace lietadlo nad košickým letiskom v doobedňajších hodinách.
Podľa hovorcu letiska Juraja Totha išlo o výcvik pilotov spoločnosti Wizz air.“ Takéto cvičné lety prebiehajú na požiadanie danej spoločnosti, nie sú pravidelné. Dá sa povedať, že ide o akúsi autoškolu pre začínajúcich pilotov.“ Lietadlo vzlietlo z Budapešti, kde má spoločnosť Wizz air svoju základňu. ,,Ako zaujímavosť môžem uviesť, že si piloti 15 krát vyskúšali manéver touch and go. Ide o to že lietadlo pristane na dráhe, po pár metroch vzlietne a urobí otočku,“ dodal J. Toth. Po ukončení cvičenia odletelo lietadlo naspäť do Budapešti.

Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Opozičné strany a hnutia Progresívne Slovensko (PS), Sloboda a Solidarita(SaS), Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) a Demokrati spoločne tento týždeň opäť organizujú verejné protesty proti krokom súčasnej vládnej koalície. V Košiciach sa zhromaždenie uskutoční v rovnakom čase ako v iných mestách teda v utorok, 16. decembra o 18:00 na Hlavnej ulici na priestranstve pred Štátnou vedeckou knižnicou na Hlavnej 10.
Výber vianočného darčeka pre muža by mal v sebe spájať funkčnosť, technológiu alebo praktické využitie v rámci voľnočasových aktivít. Či už ide o darček pre partnera, otca alebo syna, vhodná voľba spája kvalitu spracovania a súčasné trendy.
Počas stredy 17. decembra bude na Kavečianskej ceste v Košiciach obnovená obojsmerná premávka. Z „esíčka“ tiež bude odstránená svetelná signalizácia. Na sociálnej sieti o tom informuje mesto Košice, ako objasnilo, súvisí to s prestávkou v stavebných prácach počas zimných mesiacov.