ŠOKUJÚCA SPRÁVA: Britskému kráľovi Karolovi III. diagnostikovali rakovinu
Britskému kráľovi Karolovi III. diagnostikovali rakovinu. V pondelok (5. 2.) to oznámil Buckinghamský palác s tým, že panovník už začal pravidelnú liečbu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.
Ochorenie Karolovi zistili pri nedávnom vyšetrení zväčšenej prostaty, ale nie je to rakovina tohto orgánu. Podrobnosti o tom aký druh rakoviny 75-ročný kráľ má, v akom je štádiu a aká je prognóza jeho liečby, palác nezverejnil.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Čaputová poblahoželala novému britskému kráľovi Karolovi III. i kráľovnej Kamile (FOTO)
Kráľ „zostáva úplne pozitívny, pokiaľ ide o jeho liečbu, a teší sa na čo najskorší návrat do plnej verejnej služby,“ uvádza sa vo vyhlásení paláca. Verejné povinnosti Karol III. pozastavuje a očakáva, že v čase liečby mu s nimi pomôžu ďalší členovia kráľovskej rodiny.

Zdroj: SITA (ns)
Odporúčané články
Požiar zo začiatku novembra, ktorý v Mašličkove pripravil o život dve deti, opäť nastolil otázku riešenia nelegálnych osád. Za Luníkom IX ostalo ďalších 56 chatrčí a býva tam okolo 300 ľudí. O riešení situácie sme sa rozprávali so starostom MČ Luník IX, Marcelom Šaňom. V rozhovore približujeme projekt prestupného bývania.
Kybernetický útok na Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky patrí podľa Asociácie kritickej infraštruktúry Slovenskej republiky (AKI) k najvážnejším varovaniam pre štát za posledné roky. Incident spôsobil nasadenie štátnych kybernetických špecialistov z jednotiek CSIRT v rámci Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) a z Národného bezpečnostného úradu (SK-CERT).
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od dvoch nehôd mestskej hromadnej dopravy po protest proti progresivizmu. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.

