Dym z horiacich pneumatík vystrašil Košičanov
Poriadne vystrašení boli včera okolo tretej popoludní Košičania, ktorí zbadali hustý čierny dym nad Dopravnou ulicou v blízkosti hypermarketu Tesco. Obrovské kúdoly sa vznášali nad objektom pneuservisu Premio AutoLeader, pri ktorom horeli použité pneumatiky uložené pri zadnej stene budovy.
“Chlapi po príchode na miesto zistili, že to vyzerá horšie, ako to v skutočnosti je. Guma pri horení veľmi dymí, ale oheň nie je komplikované zlikvidovať. Plamene uhasili jedným prúdom vody,” povedal nám hasičský operačný dôstojník. Škoda zatiaľ stanovená nie je, najprv treba zistiť, komu ojazdené kolesá patrili.
“Pneumatiky s najväčšou pravdepodobnosťou niekto zapáli, zatiaľ nevieme, či úmyselne, alebo z nedbanlivosti,” dozvedeli sme sa od hasičského zisťovateľa príčin vzniku požiarov Tomáša Berzeteia.
Foto: Niko Ivanics
Odporúčané články
Deviata celoslovenská pacientska konferencia Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP) v Bratislave (14.-15. novembra 2025) spojila pacientov so zástupcami ministerstva, parlamentného výboru pre zdravotníctvo, zdravotných poisťovní, poskytovateľov a akademickej obce. Vyvrcholením podujatia bolo tradičné slávnostné udeľovanie ocenení Môj lekár, Moja sestra.
Košickí hasiči v stredu zasahovali pri dopravnej nehode na Prešovskej ceste, pri ktorej bolo účastné aj vozidlo prevážajúce škôlkarské deti. Podľa informácií Hasičského a záchranného zboru sa pri incidente zranili štyri deti a jedna dospelá osoba.
Opravu podjazdu, ktorý nikomu nepatrí a nemá stavebnú dokumentáciu, bol prekážkou pre plynulosť premávky a kompetentní ho nechceli riešiť, zabezpečovalo Občianske združenie Zachráňme podjazd. Ich aktivita bola dobrovoľná a výsledok slúžil všetkým. Keď sa v podjazde pri katastrálnom úrade objavil život v podobe karasov a kačiek, dobrovoľníci nechali odloviť ryby Slovenským rybárskym zväzom, aby bolo všetko v súlade s nariadeniami. V rozhovore so zakladateľom OZ Zachráňme podjazd Viliamom Knapom hovoríme o tom, aké dôležité je nevzdať sa.