Košičanov zaujal vrtuľník nad Tescom

Vrtuľník nad strechami domov neďaleko Tesca, ktorý v závese niesol neznáme bremeno. Takýto obraz sa naskytol Košičanom v utorok aj vo štvrtok pri pohľade na oblohu.
Fotografiu nám poslal čitateľ, ktorý správne predpokladal, že išlo o prácu pre mobilných operátorov. Potvrdil nám to manažér popradskej spoločnosti Tech-Mont Helicopter company Michal Haring. Ako spresnil, v Košiciach pracovali na niekoľkých adresách a s pomocou vrtuľníka vymieňali technologické zariadenia nemenovaného mobilného operátora. Aby naše mobily lepšie prijímali signál.
(VER)
Foto: Martin Balkovský
Odporúčané články
Kybernetický útok na Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky patrí podľa Asociácie kritickej infraštruktúry Slovenskej republiky (AKI) k najvážnejším varovaniam pre štát za posledné roky. Incident spôsobil nasadenie štátnych kybernetických špecialistov z jednotiek CSIRT v rámci Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) a z Národného bezpečnostného úradu (SK-CERT).
Vláda SR na svojom stredajšom zasadnutí s pripomienkami schválila návrh Akčného plánu zvýšenia bezpečnosti železničnej dopravy na Slovensku, ktorý na rokovanie predložil minister dopravy. Súčasťou uznesenia je séria úloh súvisiacich s prípravou a realizáciou projektov európskeho vlakového zabezpečovacieho systému ETCS a s povoľovaním modernizačných stavieb financovaných z Programu Slovensko a európskeho nástroja CEF.
Redakcia KOŠICE: DNES získala exkluzívny rozhovor s mužom, ktorý dlhé roky pracuje na železniciach. Vďaka jeho osobným skúsenostiam a otvorenosti teraz našim čitateľom prinášame komplexný pohľad na problémy, ktoré rušňovodiči musia riešiť denne v stave kumulovanej únavy, pod stresom a často bez pochopenia či pomoci.