Obec Čaňa zahltil hustý čierny dym. Od trávy sa chytili chatrče aj firma (VIDEO)
V utorok 30. apríla v poobedňajších hodinách vypukol v obci Čaňa silný požiar, z ktorého sa valil hustý čierny dym. Ten videli okolité obce, ale aj Košičania. Na mieste ešte stle zasahujú profesionálni hasiči i dobrovoľní hasiči so siedmimi kusmi hasičskej techniky a dobrovoľní hasiči z troch staníc so štyrmi kusmi techniky.
Požiar vypukol na Železničnej ulici. Ako pre agentúru SITA uviedol pracovník operačného strediska Hasičského a záchranného zboru, horieť začala tráva, následne sa požiar rozšíril a zasiahol aj firmu na spracovanie plastov. „Plamene zachvátili aj chatrče a vo firme začali horieť plasty,“ uviedol.
Zdroj: SITA (kl)
Odporúčané články
Severná Kórea v sobotu 14. marca odpálila približne desať neidentifikovaných balistických rakiet smerom k Japonskému moru. Štarty zaznamenali armády v regióne vrátane ozbrojených síl Južnej Kórey a ministerstva obrany Japonska.
Ukrajina si v utorok pripomenula štvrté výročie začiatku ruskej plnohodnotnej invázie prejavmi solidarity zo strany svojich najbližších spojencov, pričom koniec najkrvavejšieho konfliktu v Európe od druhej svetovej vojny zostáva v nedohľadne.
Modernizácia električkovej trate (MET) na sídlisku Nad jazerom sa už zdarne prehupla do svojej druhej polovice. Momentálne všetko nasvedčuje tomu, že dodržaný bude aj zmluvný termín ukončenia stavebných prác, ktorý je naplánovaný na prelom júla a augusta.