Novozvolený prezident prežíva obrovský SMÚTOK: Pellegrinimu zomrel otec
Rodinu budúceho prezidenta Petra Pellegriniho zasiahla smutná správa. Navždy ich opustil politikov otec Otto.
Otca Petra Pellegriniho trápili zdravotné ťažkosti už dlhší čas a verejne sa hovorilo o tom, že bojuje s vážnym ochorením. Dôkazom toho, že na tom nebol zdravotne najlepšie je aj fakt, že sa po synovom boku neobjavil ani počas prvého kola prezidentských volieb. „Chceli sme zobrať aj otca, ale ten je v nemocnici, takže on si odvolí do prenosnej volebnej urny,“ povedal 23. marca Peter Pellegrini.
Žiaľ, zdravie sa Ottovi Pellegrinimu nezlepšilo a svoj boj dnes ráno definitívne prehral. Informoval o tom samotný budúci prezident na svojom profile na sociálnej sieti.
Pre smútok, aký Pellegrini práve zažíva, má zaiste pochopenie aj dosluhujúca prezidentka Zuzana Čaputová. Tá taktiež prišla pred tromi rokmi o svojho otca po zákernej chorobe.
Petrovi Pellegrinimu a celej jeho rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.
Odporúčané články
Parlament schválil štátny rozpočet na rok 2025, ktorý bol pripravený v zložitých podmienkach. Súčasná vláda zdôrazňuje, že zdedený stav verejných financií patrí medzi najhoršie v Európskej únii. Preto považuje prijatie rozpočtu za kľúčový krok v stabilizácii krajiny a zabránení potenciálnemu ekonomickému kolapsu.
Diskusia o odstránení komunistických symbolov z Pamätníka vojakov Sovietskej armády sa stala jednou z hlavných tém posledných dní. Poslanec mestského zastupiteľstva a starosta mestskej časti Sídlisko Ťahanovce Miloš Ihnát, poskytol k danej téme vyjadrenie pre KOŠICE: DNES. Aj keď súhlasí s odstránením týchto symbolov zdôrazňuje, že história sa nedá prepísať.
Poslanci Národnej rady SR vo štvrtok večer odsúdili správanie bývalého prezidenta Andreja Kisku, ktorého právoplatne odsúdil Krajský súd v Prešove z trestného činu daňového podvodu. Návrh na uznesenie, ktoré kritizuje Kiskovu finančnú manipuláciu v súvislosti s prezidentskou kampaňou z roku 2014, podporilo viac ako 60 poslancov koalície. Zo 130 hlasujúcich za uznesenie zahlasovalo 77 zákonodarcov, vrátane trojice odídencov zo Slovenskej národnej strany pod vedením Rudolfa Huliaka. Proti sa postavilo 53 poslancov.