OPRAVA: A. KISKA: Na summit NATO vo Walese pôjdeme s jasným postojom k …
Domáca redakcia TASR prosí odberateľov, aby si v správe “A. KISKA: Na summit NATO vo Walese pôjdeme s jasným postojom k základným otázkam”, vydanej o 11.10 h opravili 1. odsek, 1. vetu.
“Slovensko bude na summite NATO vo Wrexhame deklarovať, že do roku 2020 dosiahne rozpočet štátu na obranu 1,6 percenta HDP.”
Správne má byť: “Slovensko bude na summite NATO v Newporte deklarovať, že do roku 2020 dosiahne rozpočet štátu na obranu 1,6 percenta HDP.
Za chybu sa ospravedlňujeme.
Nasleduje opravené znenie.
Bratislava 3. septembra (TASR) – Slovensko bude na summite NATO v Newporte deklarovať, že do roku 2020 dosiahne rozpočet štátu na obranu 1,6 percenta HDP. Prezident Andrej Kiska to povedal dnes pred odchodom na summit.
Ako prezident informoval, Slovensko chce na stretnutí formulovať svoj jasný postoj k základným otázkam. “V oblasti výdavkov na obranu sa zaviažeme zastaviť pokles výdavkov a taktiež chceme do roku 2016 dosiahnuť stav, aby sme 20 percent z rozpočtových výdavkov na obranu venovali modernizácii slovenskej armády,” povedal Kiska. “Do roku 2020 plánujeme dosiahnuť na slovenský obranný rozpočet 1,6 percent z HDP,” zdôraznil Kiska.
Ako vedúci delegácie chce Kiska vo Walese deklarovať ochotu Slovenska pomôcť Ukrajine “finančne i výcvikom v oblasti, kde je Slovensko silné”. “Zároveň chceme potvrdiť náš záväzok pomôcť afgánskym bezpečnostným silám v roku 2015,” dodal.
Kiska povedal, že v súvislosti so slovenským vystúpením na summite uskutočnil stretnutia s premiérom i ministrami obrany, vnútra, financií a zahraničných vecí. “Boli to konštruktívne stretnutia, ktoré prispeli k tomu, že na summit ideme s pozíciou, ktorá bude veľmi dôveryhodná,” zdôraznil prezident.
Summit NATO sa uskutoční vo štvrtok a piatok (4.-5. 9.) vo Walese. Hlavnými témami bude okrem pomoci Ukrajine aj obranyschopnosť aliancie, teda posilnenie jej východnej hranice. Dôležitou bude aj téma navyšovania rozpočtov na obranu v členských štátoch NATO.
UPOZORNENIE: TASR vydáva k správe zvukový záznam.
em er jk mš
Odporúčané články
Lekárske odborové združenie (LOZ) upozornilo na pretrvávanie nedostatkov v riadení a obnove Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Košice po požiari, ku ktorému došlo predminulý rok. Informovalo o tom LOZ na tlačovej konferencii v utorok.
Mesto Košice opravilo na svojich komunikáciách za uplynulý mesiac 300 m2 výtlkov, ktoré v doterajšom priebehu zimy vznikli kvôli výkyvom počasia. Na zlepšenie stavu komunikácií sa použilo 17 ton náhradnej asfaltovej zmesi Canader, ktorá sa používa na odstraňovanie havarijných stavov využíva najmä počas zimného obdobia.
Mesto Košice pripravuje pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si zakúpili parkovacie karty, formulár. Budú sa môcť rozhodnúť, či chcú posunúť začiatok platnosti parkovacej karty na 1. marec 2027, alebo chcú kartu zrušiť a vrátiť späť peniaze v plnej výške.