V spaľovni opäť hasili požiar
Po vyše mesiaci museli včera večer opäť zasahovať hasiči v Spaľovni v Kokšov-Bakši pri Košiciach.
Vtedy sa škoda na zariadení vyšplhala do výšky zhruba milión eur. Tentoraz sa však obišiel požiar bez škôd.
“V stredu popoludní bol do spaľovne v Kokšov-Bakši privezený veľkorozmerný odpad zo záhrad. Odpad pracovníci uložili na vonkajšiu izolovanú plochu, ktorá slúži na jeho dotriedenie ešte pred samotným naložením do drviča a následne do zásobníka odpadu. Po niekoľkých hodinách sa odpad vznietil, čo znamená, že ho už doviezli v tlejúcom stave. Pracovníci sa snažili požiar svojpomocne uhasiť,” opisuje situáciu Jana Končeková zo spoločnosti KOSIT, ktorej spaľovňa patrí.
Foto: kosit
Odporúčané články

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.

Rómske osady v mestskej časti Juh trápia Košičanov už dlhodobo. Deti prebiehajúce cez koľajnice nedbajú na riziko zrážky s vlakom, riziko predstavuje aj zvýšená kriminalita či prenosné choroby. Starostky mestskej časti Košice-Juh, Anny Súkeníkovej, sme sa pýtali nielen na aktuálny stav nelegálnych osád, ale aj na dlhoročnú prácu s ich obyvateľmi. Hovorili sme aj o spolupráci s inštitúciami, ktoré sa podieľajú na riešení problematiky.

Prevzatím staveniska sa vo štvrtok 24. júla začne rekonštrukcia a rozšírenie tzv. „esíčka“ na Kavečianskej ceste. Úsek je dlhodobo najproblémovejším a nejnehodovejším miestom na celej tejto komunikácii z Košíc do Kavečian a späť.