Skočil alebo spadol z mosta na KVP? Odpoveď nevieme.
Dnes popoludní zasahovala záchranná zdravotná služba v súčinnosti s políciou na sídlisku KVP. Podľa informácii Borisa Chmela, hovorcu operačného strediska, mladý, 24-ročný muž spadol alebo skočil z mosta na tr. KVP. Na mieste mu bola poskytnutá predlekárska pomoc. „Muž bol v kritickom stave. Mal poranenú hlavu a napojili sme ho na umelú pľúcnu ventiláciu. Previezli sme ho do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura na Rastislavovej ulici,“ povedal B. Chmel.
Ako sme sa dozvedeli od hovorkyne nemocnice L. Šustovej, muž mal veľmi ťažké poranenia: „Traumatológom úrazovej chirurgie sa podarilo pacienta v týchto chvíľach stabilizovať a bol umiestnený na oddelenie Anestéziológie a intenzívnej medicíny. Ďalšie prognózy vzhľadom na závažnosť zranení je ťažké predpokladať.“
Polícia prípad vyšetruje.
(JV)
Foto: Shutterstock
Odporúčané články
Mesto ponúka svojim dlžníkom zbaviť sa dlhov, pričom do konca roka okrem dlžnej sumy zaplatia pokutu iba 5 eur. V priebehu tohto roka prišlo s viacerými zmenami týkajúcimi sa daní a miestnych poplatkov. V uplynulých mesiacoch začalo s využívaním moderných technológií, smart riešení a automatizovaným prístupom k databázam z Registra fyzických osôb, ktoré doposiaľ nemalo k dispozícii. Tieto nástroje mu umožnili efektívnejšie identifikovať obyvateľov, ktorí si neplnili svoju povinnosť a vyhýbali sa plateniu miestnych daní a poplatkov.
K vianočnej atmosfére Košíc už neodmysliteľne patrí MAME Market – jedinečný dizajnérsky trh,
na ktorom sa pravidelne stretávajú tvorcovia a tvorkyne originálnej handmade tvorby a ľudia,
ktorí milujú ich lokálnu tvorbu objavovať a podporovať. Už po druhýkrát po sebe sa market
uskutoční v Tabačke počas víkendu 13.12 – 14.12.2025 so začiatkom o 13:00 hod. Tento rok
sa na ňom predstaví viac ako 35 značiek z celého Slovenska.
V sobotu 29. novembra sa pri Dolnej bráne v Košiciach konal protest proti progresivizmu. Zvolávateľmi boli Alexander Riabov a Andrej Palko, na pódiu vystúpil spevák Marián Greksa či košický komunálny poslanec Michal Djordjevič. Cez telemost sa spojili aj s biskupom Schneiderom z Kazachstanu. Podľa organizátorov prišlo 3000 až 3500 ľudí. Cieľom občianskeho protestu bolo poukázať na škodlivosť ideológie progresivizmu v spoločnosti, rodine a poukázať na jeho dopad na ľudské práva.