Podujatie v Krásnej ovplyvní organizáciu MHD
Počas trvania podujatia Deň Krásnej 2024 budú uzatvorené 3 ulice. Dôjde tak k dočasnej zmene trás liniek 28 a 52.
Z dôvodu konania spomínanej akcie v MČ Košice – Krásna prebehnú v piatok 05.07.2024 v čase 06:00 hod. do 14:00 hod. k nasledujúcim zmenám:
Pre MHD budú úplne uzatvorené ulice Lackova, Žiacka a Adamova.
Linka 28 bude premávať obojsmerne cez ulicu Minská. Vynechávať bude zastávky Námestie sv. Cyrila a Metoda a Lackova.
Linka 52 bude vynechávať zastávky Lackova, Námestie sv. Cyrila a Metoda a Krásna. Linka bude premávať odklonom po Ukrajinskej ulici, s konečnou zastávkou Motorest, Krásna.
Odchody z dočasnej zastávky Lackova sa budú realizovať v čase odchodu z pôvodnej zastávky Lackova. Čo sa týka odchodov MHD z dočasnej nástupnej zastávky Motorest, Krásna tie budú uskutočňované v čase odchodu z pôvodnej zastávky Krásna.
Zdroj: TS (dpmk)
Odporúčané články
Vyšetrovanie jedného z najväčších notárskych škandálov na východnom Slovensku pokračuje aj po rokoch bez začiatku hlavného pojednávania. Košický notár je obžalovaný zo sprenevery takmer troch miliónov eur, pričom okolnosti prípadu sprevádzal príbeh, ktorý najskôr pôsobil ako kriminálny triler, no neskôr sa ukázal ako nepravdivý.
Krátko pred Vianocami minulého roka sme informovali o tom, že Zlatica Labancová, ktorá sa po smrti manžela a dcéry stará o dve vnúčatá a svoju ďalšiu postihnutú dcéru, si prevzala od košického primátora Jaroslava Polačeka a riaditeľa neziskovej organizácie Sociálne bývanie Radoslava Drába kľúče od sociálneho bytu. S odstupom času sme chceli vedieť, ako sa rodine ťažko skúšanej osudom v zrekonštruovanom byte býva.
Hrozí ďalšie obmedzenie električkovej dopravy v Košiciach. Kľúčová električková trať na Alejovej ulici je podľa odborníkov v havarijnom stave a v prípade, že mesto v krátkom čase nepristúpi k jej rekonštrukcii, môže dôjsť k jej odstaveníu. Išlo by už o druhý úsek električkovej trate v meste, ktorý by bol vyradený z prevádzky – prvý je v súčasnosti v rekonštrukcii.