Električku obliekli do štrikovaného šatu
Cestujúci v električke číslo 9 boli včera po nástupe príjemne prekvapení. V interiéri aj na sedadlách vozidla zbadali pestrofarebné štrikované dečky a ozdoby.
Netradičnú výzdobu si pochvaľovali. „Je to veľmi milé, určite to oživilo cestovanie,“ povedali nám viacerí z nich.
Košickí dopravcovia sa takto pripojili k festivalu USE THE C!TY. „Štrikované grafiti budú spríjemňovať cestu v deviatke do konca týždňa,“ informovala nás hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice Michaela Karaffová.
Cestujúci v „šestke“ sa môžu tešiť v piatok na Hudbu v električke. O deň neskôr zasa v ďalšej električke bude módna prehliadka. Do štrikovaného šatu prezliekli aj električkovú zastávku pri Auparku.


Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Nič nemusí byť dokonalé na prvýkrát. Tvorivosť nie je o výsledku na výstave, ale o procese objavovania vlastnej sily. Drôt vám neodpovie slovami, ale pocitom sebavedomia, ktorý v človeku ostane. Našim čitateľom prinášame príbeh Ľuboslavy Valentovej, ktorá cez staré remeslo pomáha moderným ženám nájsť cestu k sebe.
Vďaka „Primátorskému punču“ sa podarilo na sklonku roka vyzbierať pre 4 charitatívne organizácie rekordných takmer 46 tisíc eur, čo je takmer o 12 tisíc eur viac ako v uplynulom roku. Počas viac ako 3 týždňov sa pri stánku s punčom na Vianočných trhoch na Hlavnej ulici zastavili tisíce Košičanov a návštevníkov mesta, aby podporili dobrú vec.
V závere roka 2025 sme informovali o tom, že wellness centrum v Národnom olympijskom centre plaveckých športov (NOCKE) pripadlo do nájmu firme mestského poslanca Miroslava Špaka a jeho firme SPAK, s. r. o. Pár dní pred Vianocami ohlásil poslanec Špak v rámci projektu KW360 využívanie fitness a wellness centra v NOCKE za symbolický jednorazový poplatok. Problém je, že SPAK s.r.o. prevádzkuje wellness. Fitness centrum prevádzkuje Naytilus Fitness, ktorý sa od Špakovho projektu dištancoval.

