Na Silvestra pôjde viac nočných spojov
V nedeľu, 31. decembra 2017, bude MHD počas celého dňa premávať podľa cestovných poriadkov v režime voľné dni.
Nočné linky N1, N2, N4, N5, N6 a N7 budú počas silvestrovskej noci premávať podľa osobitných cestovných poriadkov v posilnenom intervale 30 minút, resp. 60 minút, a budú na ne nasadené veľkokapacitné autobusy. Nočné rozjazdy zo Staničného námestia budú o 23.10, 23.30, 00.00, 00.30, 01.00, 01.30, 02.00, 03.00 a 04.00 hod. Linka N3 bude premávať podľa bežných cestovných poriadkov ako v noci pred voľným dňom.

Dopravný podnik mesta Košice zároveň oznamuje cestujúcej verejnosti, že počas Silvestra dôjde k odstávke predajných automatov cestovných lístkov. Dôvodom opatrenia sú opakované negatívne skúsenosti s poškodzovaním automatov petardami počas silvestrovských osláv.
„V záujme zamedzenia finančných škôd spôsobených vandalizmom budú dňa 31. 12. 2017 všetky predajné automaty cestovných lístkov odstavené a mechanicky zabezpečené proti poškodeniu elektroniky. Prevádzka automatov bude opätovne spustená nasledujúci deň, 1. 1. 2018,“ povedala hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová, ktorá tiež uviedla, že cestujúcim odporúčajú zabezpečiť si cestovné lístky vopred.
V čase odstávky automatov bude možné cestovný lístok zakúpiť prostredníctvom SMS alebo u vodičov dopravných prostriedkov.
Odporúčané články
Štvrtkové rokovanie Národnej rady (NR) SR ukončili poslanci debatou k novele zákona o meste Košice, ktorá predpokladá zníženie počtu košických mestských častí (MČ). V rozprave vystupovali najmä opoziční poslanci. Kritizovali, že do návrhu prišli v druhom čítaní výrazné zmeny.
O zmenách v územnom členení mesta Košice by mohli rozhodnúť obyvatelia v referende. Rozhodovali by o alternatívnom modeli, ktorý by pripravilo mesto Košice po dohode s mestskými poslancami a starostami. Referendum by sa mohlo konať v deň parlamentných volieb v roku 2027.
Nájsť večer voľné parkovacie miesto na košickom sídlisku Ťahanovce je pre mnohých vodičov každodenný problém. Po návrate z práce často krúžia po sídlisku niekoľko minút, kým sa im podarí zaparkovať. Niektorí nakoniec zastavia aj na miestach, ktoré na parkovanie pôvodne ani neboli určené.