Koronavírus na Slovensku. Pribudlo vyše 2 500 nakazených
Na Slovensku v piatok (30. 10.) pribudlo 2 573 nakazených novým koronavírusom z 18 074 testov. Pribudlo sedem nových úmrtí. Z ochorenia sa za piatok vyliečilo ďalších 109 ľudí.
Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.
[ad][/ad]Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Prešovskom kraji (552), nasleduje Žilinský kraj (529), Košický (379), Trenčiansky (299), Banskobystrický (254), Nitriansky (204), Trnavský (198) a Bratislavský (158). „Je medzi nimi 1 322 žien a 1 251 mužov, sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 90 rokov,“ priblížilo ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti.
V nemocniciach je podľa rezortu zdravotníctva hospitalizovaných 1399, potvrdené ochorenie COVID-19 má 1 241 z nich. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 113 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 96 pacientov. Celkovo sa zotavilo 12 617 pacientov.
Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku je 57 664. Od začiatku vypuknutia ochorenia sa v SR urobilo 769 818 laboratórnych testov. Počet aktívnych prípadov ochorenia COVID-19 na Slovensku je aktuálne je 44 828.
[ad2][/ad2](TASR)
Odporúčané články
Ruský vodca Vladimir Putin tvrdí, že Moskva je údajne pripravená uzavrieť mierovú dohodu, ale je to „právne nemožné“. Referuje o tom web glavcom.ua s odvolaním sa tlačovú konferenciu šéfa Kremľa.
Pre našich čitateľov prinášame rozhovor s dvomi bronzovými šampiónkami, ktoré sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach svetových pohárov a iných súťaží v disciplíne kickbox. Košičanky Alexandra Filipová a Lucia Cmárová súťažili nedávno v Abú Zabí v rôznych váhových kategóriách. V rozhovore sa dočítate aj to, akým ďalším športom sa venujú.
V Košiciach sa v ako prvom slovenskom meste uskutočnil prieskum duševného zdravia v základných školách (ZŠ). Ako mesto informovalo, jeho výsledky sú priaznivé, väčšina žiakov sa v škole cíti príjemne, bezpečne a má pozitívne vzťahy so spolužiakmi aj učiteľmi.