V Košiciach začína vykurovacia sezóna
V Košiciach sa začína vykurovacia sezóna. Tepelné hospodárstvo v Košiciach (TEHO) začne s dodávkou tepla do bytov v meste 1. októbra, o 00:01.
Informuje o tom hovorca mesta Košice Dušan Tokarčík. „Vykurovacia sezóna sa v zmysle platnej legislatívy začína vždy, keď priemerná teplota klesne v dvoch po sebe idúcich dňoch pod 13 stupňov Celzia,” priblížil. Dodal, že vlani vykurovacia sezóna začala 8. októbra. Na obyvateľstvo apeloval, aby odvzdušnilo radiátory a riadilo sa pokynmi správcov bytových domov. Bližšie informácie sú dostupné na webe TEHO.
Zdroj: (SITA,kl)
Odporúčané články
Opravu podjazdu, ktorý nikomu nepatrí a nemá stavebnú dokumentáciu, bol prekážkou pre plynulosť premávky a kompetentní ho nechceli riešiť, zabezpečovalo Občianske združenie Zachráňme podjazd. Ich aktivita bola dobrovoľná a výsledok slúžil všetkým. Keď sa v podjazde pri katastrálnom úrade objavil život v podobe karasov a kačiek, dobrovoľníci nechali odloviť ryby Slovenským rybárskym zväzom, aby bolo všetko v súlade s nariadeniami. V rozhovore so zakladateľom OZ Zachráňme podjazd Viliamom Knapom hovoríme o tom, aké dôležité je nevzdať sa.
Zoologická záhrada v Košiciach po šiestich dňoch opäť privítala návštevníkov. Uzavretá bola pre rozsiahle škody, ktoré v areáli spôsobila kalamita ťažkého mokrého snehu. Ten priebežne vyvracal stromy v rôznych častiach zoo a znemožnil bezpečný pohyb verejnosti.
Okrúhle číslo pol milióna vybavených cestujúcich sa na letisku Košice v roku 2023 podarilo dosiahnuť koncom septembra. Vlani to bolo 25. augusta a v tomto roku sa to podarilo ešte o niečo skôr, už 14. augusta. Košické letisko tak potvrdzuje kontinuálny trend výrazného nárastu dopytu po leteckej preprave. Za prvých sedem mesiacov roka vybavilo o 13 % cestujúcich viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Júl 2025 bol najsilnejším mesiacom v histórii letiska s vyše 132-tisíc vybavenými cestujúcimi.