Tekvicový Halloween v Košickej ZOO (FOTO)
V Košickej ZOO sa tekvice, ktoré počas posledných dní zdobili areál, stali špeciálnym darom pre niektoré zvieratá, ktoré si tak mohli užiť netradičné halloweenské pochúťky. Po skončení výzdoby sa chovatelia rozhodli tieto dekorácie zmysluplne využiť a pripravili pre zvieratá pestré menu s tekvicovým nádychom.

Medzi prvými si na tejto hostine pochutnali makaky magoty. Rodinný klan vedený samcom Pepom neváhal a s chuťou sa pustil do tekvicovej hlavy. Do tejto špeciálnej misky im chovatelia pridali semienka slnečníc, kukuricu aj obľúbené piškóty, čo ich evidentne potešilo.
K tejto tekvicovej párty sa pridali aj mačiaky husárske. Pre ne chovatelia ukryli rôzne dobroty priamo do tekvicového kontajnera, ktorý sa stal nielen zdrojom potravy, ale aj spôsobom, ako si spestriť bežnú kŕmnu dávku.
Galéria



Levica Laura si tentokrát pochutila na špeciálnom menu s kuracím mäsom, ktoré jej chovatelia pripravili vo vnútri tekvice. Podobnú radosť zo “strašidelnej” hostiny mali aj surikaty, ktorým tekvice naplnili jednodňovými kuriatkami, myšami a červami.
Medvede v zložení Alica, Hugo a Mišo si tiež užili halloweenske dobroty, keď v tekvicových hlavách objavili skryté vlašské orechy, pečivo a ďalšie lahôdky. Po tom, čo sa najedli, im tekvice poslúžili aj ako zábavný objekt, s ktorým sa mohli ďalej hrať.
Odporúčané články

Mesto Košice upozorňuje na zmeny režimu fungovania cestnej svetelnej signalizácie na viacerých križovatkách v metropole východu.

V piatok 18. apríla 2025 krátko po 7:00 ráno vypukol požiar pod mostom VSS v Košiciach, ktorý spôsobil dočasný výpadok internetového a televízneho signálu v okolitých oblastiach. Štyria hasiči s jedným hasičským vozidlom boli vyslaní na miesto, kde zistili hustý čierny dym vychádzajúci z káblového kanála.

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Košiciach absolvovali školenie zamerané na prácu s prístrojom Corpuls CPR, ktorý umožňuje mechanickú kardiopulmonálnu resuscitáciu (KPR). Cieľom výcviku bolo zefektívniť zásahy v situáciách, kde ide o každú sekundu.