Sedem policajných hliadok krotilo dav na Luniku IX pri zadržaní podozrivého Kolomana
Poriadne rušno bolo v stredu na neslávne známom košickom sídlisku Luník IX. Rozvášnený dav sa totiž pustil do policajtov, ktorí odtiaľ chceli odviesť násilníka.
Koloman G. (28) podľa policajných informácií ešte v utorok okolo desiatej večer surovo zmlátil svoju družku Luciu (23).
„Podľa lekárskej správy utrpela zlomeninu panvy, tržné poranenie pečene, zlomeninu predlaktia, zlomeninu nosových kostí, tržné rany na hlave, na ušnici, ako aj krvné podliatiny tváre, najmä po obvode oboch očí. Predpokladaná doba liečenia je viac ako 42 dní,” opisuje Kolomanovo vyčíňanie košický policajný hovorca Alexander Szabó.
Keď sa sociálne pracovníčky na sídlisku dozvedeli, čo sa stalo, zalarmovali záchranku i políciu. Domáci však vášnivo protestovali proti tomu, aby si Kolomana polícia odviezla. Krotiť ich muselo sedem policajných hliadok a psovod so služobným psom.
„Po skončení prvotných vyšetrovacích úkonov sa rozhodne, či vyšetrovateľ obviní Kolomana z trestného činu ublíženia na zdraví, alebo z týrania blízkej osoby a zverenej osoby,” dodal A. Szabó.
V každom prípade sa však násilník po rozhodnutí súdu s najväčšou pravdepodobnosťou nevyhne väzbe.
Ilustračné foto: TASR
Odporúčané články
S prvými zmenami počasia prichádza aj prezúvanie letných pneumatík na zimné. Vodiči všetkých vozidiel sú povinní prejsť na používanie zimných pneumatík za presne stanovených podmienok. Za nedodržanie tohto predpisu hrozí motoristom mastná pokuta.
V stredu 19. novembra došlo v ranných hodinách k vykoľajeniu vlaku ZSSK. Ako informoval portál railpage.net, keďže došlo k poškodeniu trate, možno očakávať meškania vlakov a nástupištia č. 1 a č. 2 sú mimo obsluhy.
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje na výluku električiek na rýchlodráhe. Potrvá od soboty 22. novembra do nedele 30. novembra 2025. Dôvodom výluky električkovej dopravy na rýchlodráhe je servisná údržba.