V košickej MHD pribudnú ekologické vozidlá
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka včera oznámilo výsledky eurofondovej výzvy na modernizáciu vozidlového parku verejnej dopravy. Tento rezort je totiž riadiacim orgánom pre Integrovaný regionálny operačný program (IROP), ktorý výzvu v júni tohto roku vyhlásil.
Podľa informácií TASR sa nové ekologické vozidlá dostanú aj do Košíc. „Okrem 18 elektrobusov v Bratislave pribudne deväť nízkoemisných dieselových a deväť elektrických vozidiel v Košiciach a ďalších 22 vozidiel v Žiline, z toho 16 na hybridný pohon, dve na elektrický a 14 nízkoemisných dieselových,“ povedal generálny riaditeľ sekcie programov regionálneho rozvoja spomínaného ministerstva Marek Mitošinka.
[ad][/ad]Celkovo je pre celé Slovensko z operačného programu vyčlenených 21,2 miliónov eur. Košiciam sa ujde 5,8 milióna, celková suma na obstaranie ekologických autobusov má dosiahnuť 6,8 milióna eur.
Presnejšie informácie doplní košický dopravný podnik v najbližších dňoch.
Odporúčané články
Počas stredy 17. decembra bude na Kavečianskej ceste v Košiciach obnovená obojsmerná premávka. Z „esíčka“ tiež bude odstránená svetelná signalizácia. Na sociálnej sieti o tom informuje mesto Košice, ako objasnilo, súvisí to s prestávkou v stavebných prácach počas zimných mesiacov.
Podľa Inštitútu vzdelávacej politiky (IVP) rastie počet neodborne vyučovaných hodín fyziky a informatiky, pričom v rámci Slovenska sú problémy aj s technickou, etickou výchovou a občianskou náukou. IVP uvádza, že pri každom z týchto predmetov viac ako 30 percent hodín odučí nekvalifikovaný učiteľ. Zaujímalo nás, ako sú na tom s počtom kvalifikovaných učiteľov základné a stredné školy v Košiciach. Otázky sme adresovali učiteľom ZŠ a SŠ, Magistrátu mesta Košice aj Košickému samosprávnemu kraju.
Ako prepravca informoval na sociálnej sieti, od soboty 13. decembra prestane autobusová linka 34 zachádzať na zastávku OC Optima – dolný vstup.