KULTÚRA: O priazeň americkej akadémie sa bude uchádzať snímka Krok do tmy
Bratislava 19. septembra (TASR) – Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) navrhla na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied (AMPAS) v kategórii cudzojazyčný film snímku Krok do tmy režiséra Miloslava Luthera. Slovenského nominanta na prestížne filmové ocenenie Oscar vyberali členovia SFTA zo 14 snímok, ktorých producenti potvrdili, že spĺňajú podmienky AMPAS. Okrem vybraného titulu to boli aj filmy Zamatoví teroristi (2013), Kandidát (2013), Babie leto (2013), Všetky moje deti (2013), Arcibiskup Bezák Zbohom… (2014), Štvorec v kruhu alebo Život medzi únikmi a snami (2013), Hrana – 4 filmy o Marekovi Brezovskom (2014), Felvidék – Horná zem (2014), Slovensko 2.0 (2014), danubeStory (2014), Prvý slovenský horor (2014), 38 (2014) a V tichu (2014). “Na základe výsledkov hlasovania členov akadémie prezídium SFTA potvrdilo, že film režiséra Miloslava Luthera Krok do tmy bude reprezentovať Slovensko v súťaži AMPAS v kategórii cudzojazyčný film,” TASR informoval Ondrej Šulaj, prezident SFTA. han ed
Odporúčané články
Vo veku 81 rokov zomrel Jozef Gima starší, dlhoročný manažér a bývalý majiteľ potravinárskeho podniku Ryba Košice. Posledná rozlúčka sa uskutoční v stredu 22. apríla o 12:00 v obradnej sieni na verejnom cintoríne v Košiciach.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.