S 3 PROMILE ZA VOLANTOM! Vodičovi hrozí jeden rok za mrežami
Polícia v Košickom kraji sa v posledných dňoch zaoberala dvoma závažnými prípadmi nezodpovedného správania vodičov. Obaja šoféri, ktorí boli zastavení v okresoch Rožňava a Sobrance, výrazne porušili zákon a ohrozili bezpečnosť na cestách.
Prvý incident sa odohral v pondelok napoludnie v Plešivci (okres Rožňava). Štyridsaťdvaročný vodič pri prejazde križovatkou na Okružnej ulici nedal znamenie o zmene smeru jazdy, čím si vyslúžil pozornosť policajnej hliadky. Po zastavení nasledovala dychová skúška, ktorá odhalila prítomnosť takmer 3 promile alkoholu v dychu vodiča. Muž bol na mieste zadržaný a jeho vodičský preukaz okamžite odobratý. Po prevoze na policajný útvar bol obvinený z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.
Druhý prípad sa stal počas uplynulého víkendu v obci Krčava (okres Sobrance). Policajná hliadka zastavila vozidlo pre zlý technický stav. Kontrola však odhalila oveľa závažnejšie porušenie zákona – 29-ročný vodič mal súdom uložený doživotný zákaz viesť motorové vozidlá, ktorý mu bol vydaný len v auguste tohto roka. Aj tento muž skončil v policajnej cele a bol obvinený z marenia výkonu úradného rozhodnutia, za čo mu hrozí až dvojročný trest odňatia slobody.
Odporúčané články
V pondelok večer sa hliadke v Trebišove podarilo odhaliť nebezpečného vodiča, ktorý za volantom nemal čo hľadať. Muž z Michaloviec, ktorý šoféroval vozidlo Citroën Jumpy, bol podrobený dychovej skúške. Výsledky boli alarmujúce, v jeho dychu mu namerali až 1,52 promile.
Včera vo večerných hodinách prijala polícia na tiesňovej linke 158 hlásenie o možnej prítomnosti výbušniny, čo si vyžiadalo okamžitú reakciu bezpečnostných zložiek. V okolí Spoločenského pavilónu na Triede SNP polícia v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom (HaZZ) evakuovala približne 400 ľudí, ktorí sa tam v tom čase nachádzali.
Každodenná práca príslušníkov polície Slovenskej republiky zahŕňa viac než len ochranu zákona. Ich pomoc často znamená rozdiel medzi bezpečím a nešťastím, radosťou z vyriešeného problému alebo pokračujúcou neistotou. Vďačné slová od občanov na sociálnych sieťach poukazujú na ľudskú stránku policajnej práce, ktorá prináša okamžitú pomoc tam, kde je najviac potrebná.