Vyšetrujú pokus o vraždu
Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu 39-ročného Košičana, ktorý v piatok (13.10.) podvečer po hádke zaútočil na 31-ročnú družku s nožom v ruke v jednom z bytov v košickej mestskej časti Dargovských hrdinov.
TASR o tom dnes informovala hovorkyňa KR PZ v Košiciach Jana Mésarová.
„Ženu bodol do oblasti hrudníka na životne dôležitý orgán, pričom jej spôsobil ťažké zranenia, ktoré si vyžiadali okamžitý operačný zákrok. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ Policajného zboru zároveň podal podnet na vzatie obvineného do väzby,” uviedla Mésarová.
[ad][/ad]Hrozí mu až doživotie
Vzhľadom na to, že obvinený tento skutok spáchal na chránenej osobe, v prípade dokázania viny mu podľa krajskej policajnej hovorkyne hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.
(TASR, NN)
Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Medzi Bratislavou a Košicami spustili nové letecké spojenie. Prvý let smeroval z hlavného mesta do metropoly východu, následne lietadlo s cestujúcimi z Košíc smerovalo do Bratislavy. Odštartovala tak vnútroštátna linka, ktorá prepojí dve najväčšie mestá na Slovensku. Linka bude lietať deväťkrát týždenne, cestujúcich odvezie moderný Airbus A321. Jeho kapacita je 239 sedadiel. Obsadenosť prvého letu z Košíc dosiahla 97 percent, letieť sa ním chystalo 233 cestujúcich.
Takmer päťhodinové rokovania medzi USA a Ruskom o ukončení vojny na Ukrajine nepriniesli v utorok žiadny prelom, keďže Kremeľ uviedol, že v kľúčovej otázke územia sa zatiaľ „nedosiahol žiadny kompromis“.