Hasiči likvidovali požiar autobusu na sídlisku Ťahanovce
Dnes ráno vypukol požiar autobusu na košickom sídlisku Ťahanovce, ktorý si vyžiadal zásah záchranných zložiek.
Na miesto bolo vyslaných 11 hasičov so štyrmi zásahovými vozidlami. Po príchode na miesto udalosti bola zadná časť autobusu v plameňoch. Hasičom sa podarilo požiar rýchlo lokalizovať a zabrániť jeho ďalšiemu šíreniu. Neboli hlásené žiadne zranenia ani obete na životoch. Príčina vzniku požiaru je momentálne predmetom vyšetrovania.
Galéria
Zdroj: (META/Hasičský a záchranný zbor – Košický kraj)
Odporúčané články
Do redakcie sa nám ozvalo viacero čitateľov, ktorí sa sťažovali na dezolátny stav chodníka približne od Šafárikovej triedy po budovu Pošty na Humenskej ulici. “Táto rozsiahla plocha plná chodníkov a zelene, ktorú denne využívajú doslova stovky ľudí, je v dezolátnom stave už roky. Myslím, že o danom stave vie každý obyvateľ Terasy,” uvádza v mailovej komunikácii jeden z čitateľov, pán Rolko. Pýtali sme sa preto starostu MČ Západ Marcela Vrchotu, či o stave chodníka vie a kedy sa chystá jeho rekonštrukcia.
Podľa medializovaných informácií stavba apartmánov pre seniorov na Belanskej ulici v Košiciach sa po piatich mesiacoch opäť rozbehla. Dôvodom prerušenia nebola zima, ale 152 ľudských kostier, ktoré archeológovia vytiahli z ílovitého podložia na rozhraní mestských častí Staré Mesto a Západ.
Deviata celoslovenská pacientska konferencia Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP) v Bratislave (14.-15. novembra 2025) spojila pacientov so zástupcami ministerstva, parlamentného výboru pre zdravotníctvo, zdravotných poisťovní, poskytovateľov a akademickej obce. Vyvrcholením podujatia bolo tradičné slávnostné udeľovanie ocenení Môj lekár, Moja sestra.

