V ZOS na Laboreckej pripravili deň krásy pre svoje klientky (FOTO)
Klientky Zariadenia opatrovateľskej služby (ZOS) na Laboreckej ulici si mohli dopriať kadernícke a kozmetické služby priamo na mieste vďaka návšteve študentiek z košickej Strednej odbornej školy beauty služieb na Gemerskej ulici.
Do zariadenia prišli štyri kozmetičky a dve kaderníčky, študentky druhého a tretieho ročníka, ktoré v rámci študijnej praxe poskytli seniorkám úpravu účesov, strihanie vlasov a masáže rúk. Služby boli určené všetkým klientkam, ktoré prejavili záujem. Takáto iniciatíva bola ocenená najmä preto, že mnohé kadernícke salóny nemajú bezbariérový vstup a návšteva kaderníka alebo kozmetičky môže byť pre osoby s obmedzenou mobilitou problematická. Realizáciou služieb priamo v priestoroch ZOS získali klientky komfort a individuálnu starostlivosť bez nutnosti opúšťať zariadenie.
Galéria
Zdroj:(META/Košice Západ Terasa)
Odporúčané články
Zoologická záhrada v Košiciach po šiestich dňoch opäť privítala návštevníkov. Uzavretá bola pre rozsiahle škody, ktoré v areáli spôsobila kalamita ťažkého mokrého snehu. Ten priebežne vyvracal stromy v rôznych častiach zoo a znemožnil bezpečný pohyb verejnosti.
Cestujúci a návštevníci železničnej stanice a jej blízkeho okolia sa môžu cítiť opäť o čosi bezpečnejšie. Vedenie mesta Košice a Mestskej polície (MsP) v spolupráci s Okresným riaditeľstvom policajného zboru v Košiciach tam od začiatku novembra zintenzívnilo 24 hodinovú hliadkovú službu.
Koncom novembra zverejnil magistrát na svojej sociálnej sieti informáciu o celoslovenskom ocenení, ktoré dostalo dobrovoľnícke podujatie „Príbehy evanjelického cintorína – ožívajúca záhrada pamäte“ za úpravu zanedbaného parku nad sladovňou. Boli sme sa preto pozrieť na historický evanjelický cintorín na Žriedlovej ulici za Starou sladovňou aj my.

