Východoslovenskí energetici varujú pred podvodnými SMS správami
Na podvodné smsky si musia dať pozor aj na východe Slovenska. Počas víkendu zaznamenala aj spoločnosť Východoslovenská energetika (VSE) informáciu o podvodných SMS správach zasielaných v mene spoločnosti.
Ako odosielateľ týchto SMS správ je uvedená spoločnosť „VSE“ a obsahuje odkaz na podvrhnutú internetovú adresu vse-urgently.com. Obsahom podvodnej správy je výzva zákazníkom na neuhradenú faktúru, ktorú musia uhradiť, aby mohli naďalej využívať služby. Zároveň majú na priloženom linku aktualizovať svoje údaje.
„Spoločnosť VSE vyhlasuje, že nie je odosielateľom predmetnej správy, v tomto prípade došlo k zneužitiu identity našej spoločnosti prostredníctvom falošného profilu. Spotrebiteľov a obchodných partnerov upozorňujeme, aby na SMS správu nereagovali, keďže cieľom odosielateľa môže byť phishingový útok,“ informovala hovorkyňa VSE Katarína Šulíková. Zákazníci VSE majú možnosť overiť si úhradu svojich pohľadávok na stránke www.vse.sk alebo telefonicky na 0850 123 333.
Zdroj:(SITA,md)
Odporúčané články
Vyšetrovanie jedného z najväčších notárskych škandálov na východnom Slovensku pokračuje aj po rokoch bez začiatku hlavného pojednávania. Košický notár je obžalovaný zo sprenevery takmer troch miliónov eur, pričom okolnosti prípadu sprevádzal príbeh, ktorý najskôr pôsobil ako kriminálny triler, no neskôr sa ukázal ako nepravdivý.
Vďaka „Primátorskému punču“ sa podarilo na sklonku roka vyzbierať pre 4 charitatívne organizácie rekordných takmer 46 tisíc eur, čo je takmer o 12 tisíc eur viac ako v uplynulom roku. Počas viac ako 3 týždňov sa pri stánku s punčom na Vianočných trhoch na Hlavnej ulici zastavili tisíce Košičanov a návštevníkov mesta, aby podporili dobrú vec.