Pre chorobnosť zatvorili počas týždňa v kraji 24 škôl
Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) v Košickom kraji v tomto týždni stúpla v porovnaní s predchádzajúcim o 28,4 percenta. Tzv. chrípkové prázdniny mali celkovo na 24 školách.
Informoval o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Košice. Lekári v kraji hlásili v 4. kalendárnom týždni celkovo 10.707 ochorení. Z tohto počtu bolo 947 prípadov chrípky a jej podobných ochorení. Komplikovaný priebeh chorôb malo 181 ľudí, najčastejšie to boli zápaly prínosových dutín.
Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola u detí do päť rokov. Výchovno-vzdelávací proces počas týždňa pre chorobnosť prerušili v 13 materských školách (v okresoch Košice I – IV, Košice-okolie, Rožňava, Sobrance a Spišská Nová Ves) desiatich základných školách (okr. Košice-okolie, Košice II, Michalovce, Sobrance, Rožňava, Spišská Nová Ves) a na jednej strednej škole (okr. Košice IV).
(TASR)
Odporúčané články
Neslávne známy podjazd pri katastrálnom úrade v Barci je po 20 rokoch opravený. Podjazd bol opätovne spustený 7. novembra 2025. Roky bol bremenom MČ Barca, aj keď spadá do oblasti MČ Juh a dlho sa riešilo aj určenie jeho vlastníka. Registráciou občianskeho združenia Zachráňme podjazd sa zabezpečilo odstránenie havarijného stavu. Električková trať, ktorá na ňom prechádza, stále čaká na opravu.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v piatok po prvý raz vo svojej histórii zverejnila smernice zamerané na zlepšenie prevencie, diagnostiky a liečby neplodnosti, ktorá postihuje milióny ľudí na celom svete.
Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Samuel Migaľ v Košiciach slávnostne uviedol do prevádzky novovybudovanú časť národného superpočítača PERUN v Košiciach. Ide o jeden z najvýznamnejších projektov digitálnej modernizácie Slovenska, ktorý posunie krajinu medzi štáty s vysokovýkonnou výpočtovou infraštruktúrou európskej úrovne.


