V Košiciach evakuujú hasiči bytovku pre silné zadymenie pri požiari bytu (FOTO)
Na Kalinovskej ulici v Košiciach evakuujú hasiči bytový dom, dôvodom je silné zadymenie spoločných priestorov pri požiari bytu.
Ako informoval Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) Košického kraja, hasiči evakuovali 21 osôb. Deväť ľudí sa nadýchalo splodín horenia. „Zasahuje tu 18 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru so šiestimi kusmi hasičskej techniky. Na miesto udalosti smeruje pre evakuovaných obyvateľov evakuačný autobus HaZZ,“ uviedli hasiči. Zároveň na obyvateľov z okolia apelovali, aby sa miestu vyhli a rešpektovali pokyny príslušníkov záchranných zložiek.
Galéria
Zdroj:(SITA,kl)
Odporúčané články
Podľa zhotoviteľa pokračujú práce v zmysle harmonogramu. Naplno prebiehajú ochrany a preložky inžinierskych sietí (plynovody, vodovodné potrubia, horúcovody, káble vysokého, nízkeho napätia a oznamovacích vedení) a výstavba káblovodu.
Prevzatím staveniska a úvodnými prípravnými prácami sa v pondelok na Pasteurovom námestí pri OC Astória v mestskej časti Juh začalo s revitalizáciou vnútrobloku. Ten je ohraničený ulicami Rastislavova, Milosrdenstva, Šoltésovej a Bytovým domom Pasteurova 1-9 na pozemkoch vo vlastníctve mesta.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.

