Na Terasu sa vrátili električky
Košičania bývajúci či pracujúci na Terase si ráno mohli vydýchnuť. Po desiatich mesiacoch sa na sídlisko dnes vrátili električky.
Po vynovenej trati s umelým trávnikov dnes prechádzali električky na linkách 6 a 9 a aj “erky” smerujúce do US Steelu. Zatiaľ jazdili po pozmenenej trase cez vozovňu DPMK, pretože pracovníci Eurovie uzavreli kruhovú križovatku na Moldavskej. V smere na Námestie maratónu mieru a Havlíčkovu však mohli Košičania opäť využiť ekologickú dopravu tak, ako na to boli dlhé desaťročia zvyknutí.
Ako to električkám na vynovenej trati svedčilo sa môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.
Foto: Veronika Janušková [ad][/ad]Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Kamil Šaško navštívil Detskú fakultnú nemocnicu Košice, kde sa oboznámil s aktuálnym stavom stavebných úprav pripravovaného pracoviska magnetickej rezonancie pre detských pacientov. Počas návštevy absolvoval prehliadku priestorov budúceho pracoviska a s vedením nemocnice rokoval aj o ďalších investičných projektoch, ktoré majú podporiť rozvoj pediatrickej zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku.
Starosta obce Zemplín Róbert Rostáš pracuje už druhý rok bez nároku na mzdu. Finančné prostriedky, ktoré by inak smerovali na jeho plat, investuje do rozvoja samosprávy. Doteraz takto do obce vložil približne 40-tisíc eur.