Spomedzi najvyšších ústavných činiteľov ľudia najviac dôverujú prezidentovi, najmenej premiérovi
Z najvyšších ústavných činiteľov ľudia najviac dôverujú prezidentovi Petrovi Pellegrinimu, najmenej premiérovi Robertovi Ficovi. Vyplynulo to z prieskumu agentúry Ako pre reláciu televízie Joj 24 Analýzy 24. Prieskum ukázal, že ak ide o troch najvyšších ústavných činiteľov, najviac občania Slovenska dôverujú prezidentovi Petrovi Pellegrinimu.

Dôveruje mu 53,4 percenta opýtaných, pričom 26,3 percenta respondentov mu úplne dôveruje a 27,1 percenta mu skôr dôveruje. Predsedovi parlamentu Richardovi Rašimu (Hlas-SD) dôveruje 37,6 percenta obyvateľov Slovenska. Prieskum ukázal, že z najvyšších ústavných činiteľov občania dôverujú najmenej predsedovi vlády Robertovi Ficovi, ktorému nedôveruje 60,7 percenta opýtaných, dôveru mu v prieskume vyjadrilo 33,4 percenta opýtaných. Agentúra vykonávala prieskum od 10. do 17. apríla na vzorke tisíc respondentov.
Ak ide o ministrov, najviac ľudia dôverujú ministrovi školstva Tomášovi Druckerovi (Hlas-SD), najmenej občania dôverujú ministerke kultúry Martine Šimkovičovej (nom.SNS). Výsledky prieskumu ukázali, že ministrovi školstva dôveruje 43,6 percenta opýtaných. Medzi najdôveryhodnejších ministrov sa zaradil aj minister sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD), ktorému verí 42,5 percenta respondentov. V prvej trojici sa umiestnil aj minister dopravy Jozef Ráž (nominant Smeru-SD) s dôverou u 42,5 percenta občanov. Najmenej ľudia dôverujú ministerke kultúry. Nedôveruje jej 66 percent opýtaných. Druhým najmenej dôveryhodným ministrom je podľa občanov Slovenska minister športu a cestovného ruchu Rudolf Huliak, ktorému nedôveruje 63,5 percenta opýtaných. Na tretej priečke od konca skončil podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák, ktorému nedôveruje 60,8 percenta respondentov.
Zdroj:(SITA,kv)
Odporúčané články

Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) vo štvrtok rokoval v Bruseli s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou o pripravovanom legislatívnom návrhu Komisie na úplné zastavenie dovozu zemného plynu z Ruskej federácie od 1. januára 2028 v rámci iniciatívy Repower EU.

Verí, že kolaudácia by mohla byť na jeseň. Zareagoval tak na dianie v Národnej rade SR v prípade hlasovania o novelizácii ústavy, ktorá by napríklad mala zaviesť do ústavy uznávanie len dvoch pohlaví či upraviť okruh osôb, ktoré si môžu osvojiť dieťa.

Minister vnútra a predseda Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok kritizuje opozičné strany SaS, Progresívne Slovensko a hnutie Slovensko za to isté, čo opozícia dlhodobo vyčíta jemu aj celej koalícii – papalášstvo a neochotu šetriť na sebe. Ako povedal vo videu, ktorý zverejnil na sociálnej sieti, opozičné strany tento týždeň jasne ukázali, že keď prídu ťažké časy, solidarita s ľuďmi im nehovorí nič.