Na stanici v Košiciach prebehne burza strát a nálezov
V piatok 16. mája 2025 sa v priestoroch železničnej stanice Košice uskutoční nevšedné podujatie s názvom burza strát a nálezov. Organizátori pozývajú verejnosť, aby si prišli prezrieť, čo všetko sa počas mesiacov stratilo – a čo sa možno opäť nájde svojho majiteľa či nového majiteľa.
Podujatie sa nesie v duchu hesla, že „niektoré veci sa stratia, iné nájdu“ – a práve burza dáva týmto predmetom druhú šancu. Medzi nájdenými vecami môžu byť napríklad slúchadlá, pokrývky hlavy, okuliare, menšie elektronické zariadenia či drobné osobné predmety, ktoré cestujúci zabudli vo vlakoch alebo v areáli stanice. Podujatie sa koná od 10:00h a bude trvat približne dve hodiny.
Zdroj:(META/Stanica Košice)
Odporúčané články
Dňa 19. januára 1945 došlo k oslobodeniu mesta Košice jednotkami Červenej armády. Mesto, ktoré po Viedenskej arbitráži pripadlo horthyovskému Maďarsku sa tak stalo prvým veľkým oslobodeným mestom na území bývalého Československa.
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od prekonanie rekordu Primátorského punču po napadnutie komenrátora SME v nákupnom centre. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.
Na Magistráte mesta Košice prvýkrát zasadalo Mestské stredoškolské zastupiteľstvo (MSZ), ide o významný krok v participácii mladých na správe vecí verejných. Vo Veľkej zasadačke mestského magistrátu zasadlo 64 stredoškolákov a stredoškoláčok z 34 škôl, ktorí zložili slávnostný sľub a vyjadrili pripravenosť aktívne sa podieľať na rozvoji mesta.